#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kultūras pieminekļu privātīpašnieki var pieteikties ERAF līdzfinansējumam
, 2010. gada, 21.jūnijs, 2010

No šodienas līdz 21.jūlijam kultūras pieminekļu privātīpašnieki var pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam to saglabāšanai un sociālekonomiskā potenciāla efektīvai izmantošanai, informē Kultūras ministrija.

Kopējais pieejamais ERAF līdzfinansējums šim mērķim ir 3 999 999 lati. Šī summa vēl jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju. Pieejamais ERAF finansējums vienam projektam ir ne vairāk kā 1 999 999 lati un ne mazāk kā 250 000 latu. ERAF finansējuma intensitāte nepārsniedz 50% no kopējām attiecināmajām izmaksām.

Aizsargājamo kultūras pieminekļu atjaunošana ir būtiska arī reģionu, kuros atrodas atjaunojamie kultūras pieminekļi, pievilcības uzlabošanai, tādējādi paaugstinot to iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Reģionu pievilcības palielināšanās mazinās darbaspēka aizplūšanu, kas pozitīvi ietekmēs reģiona uzņēmējus. Aktivitātes gaitā tiks uzlabota arī kultūras pakalpojumu pieejamība.

Aktivitātes mērķis ir nodrošināt tādu kultūras pieminekļu saglabāšanu, pieejamību sabiedrībai un sociālekonomisku izmantošanu, kas atrodas privātīpašumā un nodrošina nozīmīgas publiskas funkcijas. Aktivitātē tiek paredzēts atbalstīt projekta iesniegumus, kuros būs skaidri pamatota atjaunojamā objekta nozīme plašu publisko funkciju veikšanā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.mantojums.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties