#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kuras būs 10 videi draudzīgākās zemnieku saimniecības Latvijā?
, 2010. gada, 11.aprīlis, 2010

Līdz maija sākumam Latvijas Dabas fonds (LDF) un SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" (LLKC) izraudzīsies desmit zemnieku saimniecības dalībai videi draudzīgu demonstrējumu saimniecību tīkla izveidē Latvijā un Igaunijā.

Interese par dalību projektā bija liela, jo tika saņemti pieteikumi no 62 saimniecībām Latvijā (15 - no Kurzemes, 45 - no Vidzemes un 2 - no Pierīgas reģiona). Ekspertu grupa izvērtēja katru saimniecību, balstoties uz pieteikumu anketā iekļauto informāciju.

Liela uzmanība tika veltīta saimniecībā esošajām dabas vērtībām un darbībām, kas jau pirms projekta uzsāktas, lai uzlabotu vidi. Sīvās konkurences dēļ nākamajā vērtēšanas kārtā iekļuvušas tikai tās saimniecības, kuras saņēmušas vismaz 190 punktus. Pēc visu pieteikuma anketu izvērtēšanas tika izvēlētas 20 visvairāk punktu ieguvušās zemnieku saimniecības - "Annas Ozoliņi" no Amatas novada, "Dukuri", "Jungas", "Stūri", "Kalnumpuļi" un SIA "Lejasķerzēni" no Naukšēnu novada, "Dulbeņi" no Burtnieku novada, individuālā komersante Egita Sudakova no Talsiem, "Gundegas" no Limbažu novada, "Jaun-Ieviņas" no Raunas novada, "Krastiņi", "Mierkalni", "Vekši" no Valkas novada, "Lejas Kleperi" no Smiltenes novada, "Lielkrūzes" no Jaunpiebalgas novada, "Mauriņi" no Alūksnes novada, "Saulgoži" un "Silkalni" no Valmieras novada, "Valti" no Skrundas novada un piemājas saimniecība "Vīksnas" no Alojas novada.
Otrajā saimniecību vērtēšanas kārtā eksperti un projekta darbinieki apmeklēs visas 20 labākās saimniecības un, veicot tālāku atlasi, izvēlēsies desmit saimniecības, ar kurām kopīgi izstrādās detalizētu saimnieciskās darbības plānu, kas ietvers saimniecības vides un dabas vērtību aprakstu, saimniecības lauksaimnieciskās ražošanas un ekonomikas analīzi, kā arī ieteikumus ilgtspējīgas saimniekošanas nodrošināšanai. Zemniekiem tiks rīkoti mācību semināri par vidi, dabas aizsardzību, lauksaimnieciskās ražošanas ekonomikas jautājumiem, demonstrēšanas prasmēm un citiem jautājumiem. Tīklā iesaistītajām saimniecībām būs iespēja piedalīties pieredzes apmaiņā ar Igaunijas un Zviedrijas kolēģiem. Lai demonstrējumu saimniecības varētu uzņemt interesentus, tās tiks nodrošinātas ar informatīvi izglītojošiem stendiem, bukletiem un izglītojošām nodarbībām.

Projektu "Videi draudzīgas lauksaimniecības demonstrējumu saimniecību tīkla izveide Latvijā un Igaunijā" jeb "Demo Farm" īstenos LLKC, Latvijas Dabas fonds un Igaunijas Dabas fonds. Pārrobežu sadarbības laikā tiks izveidots demonstrējumu saimniecību tīkls ar mērķi popularizēt videi draudzīgu saimniekošanu laukos. Projekts tiek līdzfinansēts no Igaunijas-Latvijas programmas 2007-2013 Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas Teritoriālās sadarbības mērķa ietvara, un tā kopējā summa ir 890 000 eiro (625 496 lati).
 

Ziņu aģentūras LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties