#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā aprīlī joprojām lielākā gada deflācija ES
, 2010. gada, 18.maijs, 2010

Patēriņa cenas Latvijā šā gada aprīlī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, samazinājušās par 2,8%, kas bijis vislielākais deflācijas rādītājs starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina otrdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Arī šā gada janvārī, februārī un martā Latvijā bija ES lielākā gada deflācija. Pēc iestāšanās ES 2004.gadā Latvijā vairāk nekā četrus gadus bija fiksēta savienībā augstākā inflācija, bet pēc recesijas iestāšanās inflācijas rādītāji strauji kritās un pagājušā gada oktobrī pirmo reizi tika piedzīvota gada deflācija.

"Eurostat" dati liecina, ka gada inflācija ES aprīlī pieaugusi līdz 2%, salīdzinot ar 1,9% martā. Savukārt eirozonā inflācija palielinājusies no 1,4% līdz 1,5%. Pirms gada inflācija ES bija 1,3%, bet eirozonā - 0,6%.

Visaugstākā inflācija aprīlī bijusi Ungārijā - 5,7%, Grieķijā - 4,7% un Rumānijā - 4,2%.

Savukārt pēc Latvijas nākamais lielākais cenu kritums bijis Īrijā - par 2,5%.

Patēriņa cenas Igaunijā aprīlī gada laikā pieaugušas par 2,5%, bet Lietuvā - par 0,2%.

Salīdzinot ar martu, aprīlī sešās ES valstīs gada inflācija ir samazinājusies, 17 valstīs palielinājusies un trīs valstīs nav mainījusies.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: freerangestock.com

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties