#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvija atbalsta gaidāmo lēmumu par ES iestāšanās sarunu sākšanu ar Īslandi
, 2010. gada, 15.jūnijs, 2010

Latvija atbalsta gaidāmo Eiropas Savienības (ES) līderu lēmumu par iestāšanās sarunu sākšanu ar Īslandi, - tādu viedokli ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē, runājot par šīs nedēļas Eiropadomes darba kārtības jautājumiem, Luksemburgā pauda mūsu valsts ārlietu ministrs Aivis Ronis.

Tāpat Ronis apsveica gaidāmo Eiropadomes lēmumu par Igaunijas pievienošanos eirozonai, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā. Savukārt Ārlietu padomes sanāksmes dienaskārtībā svarīgs jautājums bija aktuālā situācija Kirgizstānā ar pieaugošu vardarbību un upuru skaitu. ES ārlietu ministri aicināja rast konflikta risinājumu mierīgā ceļā un pārtraukt vardarbību.

Ārlietu ministru diskusiju uzmanības lokā bija arī jautājums par sankcijām Irānai, papildinot ANO Drošības padomes 9.jūnijā pieņemto rezolūciju ar ES ierobežojumiem pret Irānu, par ko deklarāciju plānots pieņemt valsts un valdību vadītāju līmenī šīs nedēļas Eiropadomē. Latvijas ārlietu ministrs pauda atbalstu ANO Drošības padomes lēmumam un uzsvēra nepieciešamību Eiropadomē vienoties par skaidru un vienotu ES pozīciju.

Svarīgs jautājums ES Ārlietu padomē bija uzbrukuma Gazas flotilei izmeklēšana un aktuālie notikumi Gazas sektorā un Tuvajos Austrumos. ES ārlietu ministri nosodīja vardarbību un aicināja veikt neatkarīgu starptautisku izmeklēšanu. Ārlietu ministru diskusijas ietvēra arī tādus jautājumus kā Rietumbalkāni, ES spēja reaģēt uz krīzi Haiti, cīņa ar pirātismu Somālijā, kā arī Korfu process pirms Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas ārlietu ministru neformālās sanāksmes Almatā, Kazahstānā, 16.jūlijā un 17.jūlijā.

Luksemburgā norisinājās arī Moldovas ārlietu ministra rīkota sanāksme par Moldovas un ES attiecībām. Ronis pauda atbalstu Moldovas valdībai reformu īstenošanas procesā un apsveica Moldovas amatpersonas ar ES un Moldovas dialoga par bezvīzu režīma ieviešanas iespējām sākšanu 15.jūnijā. Ronis norādīja, ka pušu dialogs par bezvīzu režīma ieviešanu, kā arī veiksmīgas sarunas par asociācijas līguma noslēgšanu ir būtiski elementi ES un Moldovas sadarbības stiprināšanā.

Latvijas ārlietu ministrs piedalījās arī tradicionālajā Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministru sanāksmē pirms ES Ārlietu un Vispārējo lietu padomes, apmainoties viedokļiem ar kolēģiem par svarīgākajiem ES dienaskārtības jautājumiem.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties