#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvija drīkst prasīt valsts līdzfinansējuma samazināšanu ES fondu projektos
, 2009. gada, 01.decembris, 2009

Pēc tikšanās ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem pagājušajā piektdienā, 27.novembrī, Eiropas Komisija ir atzinusi, ka Latvija drīkstēs prasīt valsts līdzfinansējuma samazināšanu ES fondu projektos.

Finanšu ministrijas (FM) speciālisti tikušies ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējas samazināt Latvijas līdzfinansējuma daļu Eiropas Savienības (ES) fondu darbības programmām un palielināt ES fondu finansējuma daļu.

EK atzinusi, ka tiesiski Latvija drīkst prasīt valsts līdzfinansējumu samazināšanu. Tādējādi jau decembrī FM gatavos grozījumus ES fondu darbības programmās, tos virzot uz Ministru kabinetu un pēc tam sūtot EK.

Jau iepriekš ziņojām, ka FM ir izvērtējusi iespējas un sagatavojusi izmaiņas ES fondu darbības programmu finanšu plānos, paredzot kopējo nepieciešamo Latvijas publisko līdzfinansējumu samazināt par 274,7 miljoniem latu 2007.-2013.gada ES fondu plānošanas periodā.

Tādējādi tiktu palielināta ES fondu līdzekļu pieejamība - ja ES finansējuma daļa projekta kopējā finansējumā tiktu palielināta un Latvijas puses līdzfinansējuma daļa samazināta, pieaugtu projektu realizētāju iespēja šos līdzekļus efektīvi apgūt.

Katrs ES fondu līdzfinansētais projekts varētu saņemt vairāk ES finansējuma, un projektu realizētājiem tiktu atvieglots finansējuma nodrošināšanas jautājums, jo īstenotājiem būtu mazāk jāaizņemas, lai nodrošinātu savu līdzfinansējuma daļu.

ES fondu projektu īstenošana tiktu nodrošināta ar mazāku valsts budžeta līdzekļu apjomu.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties