#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvija iebilst pret ES ierēdņu atalgojuma paaugstināšanu
, 2009. gada, 09.decembris, 2009

Latvija iebilst pret Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu, kas paredz palielināt Eiropas Savienības (ES) ierēdņu atalgojumu.

Ārlietu ministrijas Preses centra nodaļā informēja, ka Latvija bija starp tām ES dalībvalstīm, kas jau sākotnēji paudusi iebildumus Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumam palielināt Kopienas ierēdņu un pārējo darbinieku atalgojumu un pensijas par 3,7%.

Šobrīd starp EK un dalībvalstu pārstāvjiem notiek aktīvas diskusijas par šo jautājumu. Latvija cer uz konstruktīvu EK nostāju un cer panākt kompromisu līdz šā gada beigām.

Eiropas Savienības (ES) Padomes ierēdņi otrdien paziņoja, ka nākamajā nedēļā gatavojas rīkot streiku, tādējādi pieprasot akceptēt viņu tiesības nākamgad saņemt 3,7% lielu algu paaugstinājumu. Eiropadomes darbinieku pārstāvis Renco Karpenito izteica aicinājumu streikam pievienoties arī kolēģus no citām institūcijām - EK un Eiropas Parlamenta (EP).

Neskatoties uz Briseles centieniem ierobežot Eiropas valstu sabiedriskajā sektorā strādājošo atalgojumu paaugstināšanu, 38 000 ierēdņu varētu saņemt 3,7% algu palielinājumu, ja šādu ierosinājumu atbalstīs 27 bloka dalībvalstis.

Taču jau tagad 20 ES dalībvalstis paudušas iebildumus pret ierēdņu algu palielināšanu.

EK priekšlikums saistībā ar ES ierēdņu atalgojumu bija jāizstrādā, vadoties pēc 2004.gadā apstiprinātās kārtības. Tā nosaka, ka eirobirokrātu atalgojums tiek noteikts saskaņā ar vidējo astoņu ES dalībvalstu ierēdņu atalgojuma līmeni. Minētās astoņas dalībvalstis ir Beļģijas, Vācija, Spānija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande un Lielbritānija.

ES ierēdņi gan atalgojuma paaugstināšanas gadījumā nesaņemtu par 3,7% lielāku atalgojumu "uz rokas", jo no nākamā gada par 0,43% pieaug speciālais nodoklis, ar ko tiek aplikta ES ierēdņu alga, kā arī par 0,4% palielinās iemaksu daļa pensiju shēmā.

EK pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs Ivars Bušmanis sacīja, ka Rīgā strādājošie darbinieki nepievienosies streikam.

Iepriekš EP deputāte Sandra Kalniete (PS) norādīja, ka viņas rīcībā nav informācijas, ka arī EP ierēdņi gatavotos atbalstīt streiku.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties