#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvija iestājas par vienotu ES tūrisma politiku
, 2010. gada, 13.aprīlis, 2010

Latvija atzīst, ka vienota Eiropas Savienības (ES) tūrisma politikas ietvara veidošana ir ļoti nozīmīgs solis, kas palīdzēs Eiropai saglabāt pievilcīgākā tūrisma galamērķa statusu pasaulē, tāpēc ir svarīgi pozicionēt Eiropu kā vienotu un stipru tūrisma galamērķi, kas ir spējīgs veiksmīgi konkurēt ar tūrisma tirgiem visā pasaulē, teikts šodien valdībai nolasītajā Ekonomikas ministrijas informatīvajā ziņojumā par šī gada 15.aprīļa ES tūrisma ministru neformālo sanāksmi.

Ziņojumā teikts, ka tūrisma nozare ir viena no prioritārajām pakalpojumu eksporta nozarēm, jo ir nozīmīgs eksporta ienākumu avots, kas sniedz ievērojamu pienesumu vairāku ES valstu iekšzemes kopproduktā. Līdz ar to arī Latvijā tūrisms ir noteikts par vienu no valsts atbalsta prioritārajiem segmentiem.

Latvija uzskata, ka Eiropas tūrisma politikas galvenie mērķi - tūrisma nozares konkurētspēja, ilgtspējīga tūrisma attīstība, kā arī Eiropas kā tūrisma galamērķa popularizēšana trešajās valstīs – ir visaptveroši un atbilstoši Eiropas tūrisma industrijas kopīgajām interesēm, jo konkurētspēja un ilgtspēja ir būtiski elementi ikvienas nozares darbā, sevišķi – tūrisma. Bez tam arī Latvija sevi pozicionē kā pievilcīgu tūrisma galamērķi, kas piedāvā kvalitatīvus, radošus, ilgtspējīgus un autentiskus tūrisma un kultūras tūrisma produktus.

Ņemot vērā nepieciešamību vairot Eiropas tūrisma galamērķu popularitāti Eiropas ceļotāju vidū, kā arī faktu, ka Latvijas augsti prioritārie un prioritārie ārvalstu mērķa tirgi ir ES valstis, Latvija uzskata, ka ES iekšējā tūrisma veicināšanai vajadzētu kļūt par vienu no vienotās ES tūrisma politikas galvenajiem mērķiem.

Latvija vēlas vērst uzmanību arī uz Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (turpmāk – NVS) valstīm, kas ir nozīmīgi tūrisma tirgi vairākām ES valstīm, tostarp Latvijai. Līdz ar to Eiropas kā tūrisma galamērķa atpazīstamība būtu sekmējama arī NVS valstu tirgos.

Tāpat Latvija atbalsta arī ES iniciatīvu vairot sabiedrības izpratni par jautājumiem, kas saistīti ar droša un uzticama tūrisma attīstību, kā arī atbalsta šādu jautājumu iekļaušanu ar tūrismu saistītajās kampaņās Eiropā.

Lai vairotu Eiropas tūrisma nozares konkurētspēju, Latvija atbalsta ciešāku sadarbības veidošanu starp ES dalībvalstu nacionālajām tūrisma administrācijām, sabiedriskajām tūrisma organizācijām, tūrisma komersantiem, kā arī kultūras institūcijām un radošajām organizācijām.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

 

 

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties