#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā joprojām lielākā gada deflācija ES
, 2010. gada, 16.jūnijs, 2010

Patēriņa cenas Latvijā šā gada maijā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, samazinājušās par 2,4%, kas bijis vislielākais deflācijas rādītājs starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Arī šā gada janvārī, februārī, martā un aprīlī Latvijā bija ES lielākā gada deflācija.

Kā ziņots, pēc iestāšanās ES 2004.gadā Latvijā vairāk nekā četrus gadus bija fiksēta savienībā augstākā inflācija, bet pēc recesijas iestāšanās inflācijas rādītāji strauji kritās un pagājušā gada oktobrī pirmo reizi tika piedzīvota gada deflācija.

"Eurostat" dati liecina, ka gada inflācija ES maijā veidojusi 2%, tādējādi nemainoties salīdzinājumā ar aprīli. Savukārt eirozonā inflācija palielinājusies no 1,5% līdz 1,6%. Pirms gada inflācija ES bija 0,8%, bet eirozonā - 0%. Visaugstākā inflācija aprīlī bijusi Grieķijā - 5,3%, Ungārijā - 4,9% un Rumānijā - 4,4%. Savukārt pēc Latvijas nākamais lielākais cenu kritums bijis Īrijā - par 1,9%.

Patēriņa cenas Igaunijā maijā gada laikā pieaugušas par 2,8%, bet Lietuvā - par 0,5%. Salīdzinot ar aprīli, maijā desmit ES valstīs gada inflācija ir samazinājusies, 12 valstīs palielinājusies un piecās valstīs nav mainījusies.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties