#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā joprojām lielākais IKP kritums ES
, 2010. gada, 13.augusts, 2010

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, samazinājies par 3,9%, kas ir lielākais kritums starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina jaunākie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Arī šā gada pirmajā un pērnā gada ceturtajā, trešajā un otrajā ceturksnī visstraujākais IKP sarukums gada griezumā bija fiksēts Latvijā. IKP kritums reģistrēts vēl četrās valstīs no visām ES dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija - Bulgārijā - par 1,5%, Grieķijā - par 3,5%, Spānijā - par 0,2% un Kiprā - par 0,2%

ES valstīs kopā IKP pieaudzis par 1,7%, un arī eirozonas ekonomika otrajā ceturksnī palielinājusies par 1,7%. Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, Latvijas IKP otrajā ceturksnī pieaudzis par 0,1%, kas ir lēnākais kāpums starp visām ES valstīm. Lielākais ekonomikas pieaugums otrajā ceturksnī sasniegts Lietuvā - par 2,9% un Vācijā - par 2,2%. Toties IKP kritumu gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmo ceturksni, piedzīvojusi vien Grieķija - par 1,5%.

Gan visās 27 ES valstīs kopā, gan 16 eirozonas valstīs IKP otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni palielinājies par 0,1%.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties