#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvija lūgs Briseli ātrāk veikt šā gada tiešmaksājumus
, 2010. gada, 09.jūlijs, 2010

Pirmdien, 12.jūlijā, Briselē paredzētajā Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Latvijas pārstāvji Beļģijas prezidentūrai izteiks lūgumu ātrāk veikt šā gada atbalsta maksājumus Latvijas lauksaimniekiem, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Zemkopības ministrijā.

"Pēdējā gada zemās graudu pārdošanas cenas un mērenais piena pārdošanas cenu pieaugums nav devis pietiekamus tirgus ienākumus lauksaimniekiem, lai segtu iepriekšējos gados radītos zaudējumus un nodrošinātu apgrozāmos līdzekļus darbības nodrošināšanai, kā arī joprojām lauksaimniekiem ir nopietnas grūtības bankās iegūt finanšu resursus apgrozāmajiem līdzekļiem. Arī laika apstākļi radījuši grūtības, jo daļa ziemāju platības nepārziemoja un bija jāpārsēj, kas radīja papildus izdevumus," norādīts Latvijas lūguma tekstā.

Kā norāda ZM, Beļģijas prezidentūra, iepazīstinot ar lauksaimniecības jautājumu virzību 2010.gada otrajā pusgadā, sanāksmē informēs, ka plānots turpināt konsultāciju procesu par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2013.gada. Tiks arī izvērtēts Komisijas audita ziņojums par augu veselības politiku, kā arī tiks koordinēta ES politika sarunās ar trešajām valstīm par sanitārajām un fitosanitārajām prasībām importam un eksportam. Zivsaimniecībā darbs turpināsies pie kopējās zivsaimniecības politikas reformas.

Sanāksmē arī notiks viedokļu apmaiņa par Augsta līmeņa ekspertu darba grupas piensaimniecības jautājumos sagatavotajām rekomendācijām. Darba grupa tika izveidota 2009.gadā kā viena no Eiropas Komisijas (EK) rīcības pasākumiem saistībā ar nepieciešamību cīnīties ar piena nozares krīzes sekām. Patlaban sagatavotas vairākas rekomendācijas piensaimniecības nozares stiprināšanai, kā, piemēram, stabilizēt tirgu un ražotāju ienākumus, samazinātu cenu svārstības un uzlabotu tirgus pārredzamību. Sagatavotās rekomendācijas tiks nodotas EK vērtējumam un pēc tam sekojošu likumdošanas aktu projektu sagatavošanai.

Latvijas pārstāvji diskusijā paudīs atbalstu piedāvātajai Augsta līmeņa ekspertu darba grupas gala ziņojuma gala versijai, kā arī norādīs, ka veikts liels darbs piena sektora problēmu apzināšanā. Tiks uzsvērts, ka sevišķi svarīgi ir spertie soļi konkurences likumdošanas skaidrošanā un pieņemtie lēmumi tās vienkāršošanai - īpaši attiecībā uz piena ražotāju tirgus varas stiprināšanu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties