#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā maijā mazākais ražotāju cenu pieaugums ES
, 2010. gada, 14.jūnijs, 2010

Ražotāju cenas Latvijā šā gada maijā, salīdzinot ar aprīli, palielinājās par 0,1%, kas ir lēnākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, teikts pirmdien izplatītajā ES statistikas biroja "Eurostat" paziņojumā.

Ražotāju cenas maijā palielinājās 12 valstīs un samazinājās deviņās valstīs no visām ES dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija. Straujākais pieaugums no visām ES valstīm, par kurām pieejama informācija, reģistrēts Lietuvā - par 6%, Igaunijā - par 2,4% un Dānijā - par 2,2%. Savukārt lielākais samazinājums fiksēts Īrijā - par 10,9%, Portugālē - par 4,4% un Grieķijā - par 3,4%.

Visās 27 ES dalībvalstīs ražotāju cenas maijā, salīdzinot ar aprīli, palielinājās par 0,5%, bet eirozonas valstīs - par 0,8%. Savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi ražotāju cenas ES maijā palielinājās par 7,8%, bet eirozonā - par 9,5%. Ražotāju cenas palielinājās 18 dalībvalstīs, bet samazinājās vienīgi Grieķijā - par 6,4%, Īrijā - par 2,8% un Bulgārijā - par 2,6%. Lielākais pieaugums fiksēts Igaunijā - par 18,3%, Nīderlandē - par 14,7% un Vācijā - par 13,9%.

Latvijā ražotāju cenas gada laikā palielinājās par 9,7%, kas ir sestais lielākais kāpums no visām dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija. Tajā pat laikā Lietuvā ražotāju cenas gada laikā palielinājās par 5%.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties