#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā martā straujākais rūpniecības pieaugums ES
, 2010. gada, 12.maijs, 2010

Šā gada martā ražošanas apjoms Latvijas rūpniecībā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieauga par 9,9%, kas ir lielākais pieaugums starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Otrs straujākais ražošanas apjoma pieaugums bija Portugālē - par 7,2%, bet trešais - par 4,2% - tika reģistrēts Bulgārijā. Savukārt lielākais rūpniecības samazinājums mēneša laikā bijis Īrijā - par 2,6% un Nīderlandē - par 2%.

Kopumā visās ES valstīs rūpniecības apjoms martā palielinājies par 1,2%, bet eirozonas valstīs - par 1,3%. Lietuvā rūpniecības apjoms mēneša laikā saruka par 1,5%, bet Igaunijā pieauga par 3,8%. No visām valstīm, par kurām pieejama informācija, rūpniecības apjoms palielinājās 17 valstīs, bet samazinājās četrās. Salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi, ražošanas apjoms rūpniecībā ES martā palielinājies par 6% un eirozonā - par 6,9%. Rūpniecības apjoms gada laikā palielinājās 18 valstīs un samazinājās trijās: Grieķijā - par 4,5%, Dānijā - par 1,9% un Bulgārijā - par 0,4%.

Lielākais pieaugums tika fiksēts Igaunijā - par 11,6%, Latvijā - par 11,4% un Polijā - par 11,2%. Savukārt Lietuvas rūpniecība gada laikā pieauga par 1,5%.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.edupics.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties