#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā notiek "eTwinning" starptautiskais kontaktseminārs
, 2010. gada, 23.septembris, 2010

No šodienas līdz 26.septembrim Rīgā un Rēzeknē notiks starptautiskais mūžizglītības apakšprogrammas "eTwinning" kontaktseminārs, kurā piedalīsies mūzikas un mākslas skolotāji no Latvijas, Igaunijas, Polijas un Francijas, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.

Īpašā pieredzes apmaiņā ierodas arī Nacionālā atbalsta dienesta pārstāve no Horvātijas. Lai "eTwinning" plašāk iesaistītu Latvijas mākslas un mūzikas skolotājus, seminārs organizēts īpaši šai auditorijai. Starptautiskajā kontaktseminārā skolotājiem būs iespēja klātienē satikt partnerus, ar kuriem kopā varētu veidot "eTwinning" projektus. Seminārā piedalīsies skolotāji no Polijas, kuriem "eTwinning" projektu veidošanā vēl nav pieredzes, kā arī skolotāji no Igaunijas un Francijas, kuri jau varēs dalīties pieredzē ar citu valstu kolēģiem.

Lai paplašinātu ārvalstu viesu redzesloku par Latviju, kontaktseminārs notiks gan Rīgā, gan Rēzeknē. Īpašā tēma - māksla un mūzika - rosināja organizēt semināru plenēra veidā, iepazīstot gan seno mūzikas instrumentu izgatavošanu un spēlēšanu pie Igauņu ģimenes, gan popularizējot Latgales melnās keramikas iespējas pie Ušpeļu ģimenes. Īpaši nozīmīgas būs nodarbības animācijas veidošanā, ko vadīs Rīgas Skolēnu pils animācijas darbnīcas vadītāja Tatjana Gvozdeva.

Francijas skolotāji vizītes laikā Latvijā vēlas nodibināt kontaktus turpmākai sadarbībai arī "Comenius" projektu veidošanai, tāpēc kopā ar pedagogiem Latvijā ierodas "eTwinning" Francijas Nacionālās aģentūras pārstāve. "eTwinning" ir Eiropas Komisijas mūžizglītības programmas apakšprogramma, kas izveidota 2004.gadā ar mērķi organizēt sadarbību starp Eiropas skolām, kopīgi realizējot projektus mācību procesa ietvaros ar informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT) palīdzību.

Nozīmīgs akcents tiek likts arī uz savstarpējas komunikācijas attīstīšanu, tādējādi papildus motivējot bērnus apgūt svešvalodas. "eTwinning" piedāvā unikālu iespēju skolām ne tikai piedalīties sadarbību projektos ar augsti attīstītu atbalsta sistēmu un veselu virkni tiešsaistes rīku, bet arī aktīvi nodoties savam profesionālajam ieguldījumam un saņemt atzinību par savu darbu kvalitāti.

No Latvijas puses programmu koordinē IZM izveidotais Nacionālais atbalsta dienests. "eTwinning" centralizēta aktivitāšu koordinēšana notiek Briselē, Centrālajā atbalsta dienestā. Tas uztur "eTwinning" portālu, kas ietver milzīgu partneru reģistru ar partneru meklēšanas forumu, datubāzi ar projektiem, projektu sagatavēm, izmantojamo IKT rīku kopumu.

Programmas īstenošanas laikā notiek arī projektu kvalitātes izvērtēšana. Ikviens projekts var tikt pieteikts Nacionālajam kvalitātes sertifikātam - dokumentam, kas apliecina, ka projekts atbilst kvalitātes kritērijiem, kur nozīmīga ir tā pedagoģiskā vērtība. Ja projekts kvalitātes sertifikātu nacionālajā līmenī ir ieguvis arī partnervalstīs, tam automātiski tiek piešķirts Eiropas kvalitātes sertifikāts.

Katru gadu notiek arī projektu konkursi - gan nacionālā, gan Eiropas līmenī. Iesaistoties "eTwinning", skolotājiem ir iespēja piedalīties ne tikai nacionāla līmeņa pasākumos - konferencēs, salidojumos, bet aktīvākie tiek izvirzīti dalībai skolotāju Profesionālās attīstības semināros, kas notiek kādā no Eiropas valstīm. Līdz 2010.gada aprīlim Latvijā "eTwinning" bija reģistrētas 559 skolas un šajā mācību gadā darbojas 172 projekti. Eiropā "eTwinning" apakšprogrammā ir reģistrēti 88 724 dalībnieki.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties