#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā otrais straujākais mazumtirdzniecības kritums ES
, 2010. gada, 08.aprīlis, 2010

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā šā gada februārī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, samazinājās par 13,3%, kas ir otrs lielākais kritums starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

Lielākais mazumtirdzniecības apjoms kritums februārī reģistrēts Lietuvā - par 17,1%, bet trešais lielākais Bulgārijā - par 12,4%.

Kopumā visās ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums februārī, salīdzinot ar 2009.gada februāri, ir samazinājies par 0,7%, bet eirozonas valstīs par 1,1%. Mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, februārī bijis sešās ES valstīs, straujāko pieaugumu reģistrējot Austrijai - par 3,2%, Maltai - par 3,1% un Lielbritānijai - par 2,8%.

Kā ziņots, 2007.gadā lielāko gada daļu mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums Latvijā bija straujākais ES, bet pēc tam līderpozīcijas tika zaudētas, pieauguma tempi arvien samazinājās, un kopš 2008.gada vidus piedzīvots straujš kritums. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, mazumtirdzniecības apgrozījums visās 27 ES valstīs nemainījās, bet eirozonas valstīs samazinājās par 0,6%.

Lielākais mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, februārī bija Lielbritānijā - par 2,2%, Maltā - par 0,9% un Francijā - par 0,6%. Tajā pat laikā lielākais samazinājums savukārt fiksēts Portugālē - par 3,4%, Igaunijā - par 2,3% un Slovēnijā - par 1,7%.

Pieaugums tika reģistrēts septiņās valstīs, bet samazinājums - 13 no ES dalībvalstīm par kurām pieejama informācija.

Latvijā mazumtirdzniecības apgrozījums februārī, salīdzinot ar janvāri, samazinājās par 0,9%, kas starp visām ES valstīm ir septītais lielākais samazinājums.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: freerangestock.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties