#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijā rīkos Eiropas kampaņu par drošību darbā
, 2010. gada, 28.aprīlis, 2010

Nākamo divu gadu laikā Eiropas Darba drošības veselības aizsardzības aģentūra sadarbībā ar Valsts darba inspekciju rīkos Eiropas kampaņu par drošības uzturēšanu darbā.

Kampaņa notiks visā Eiropā, jo katrā atsevišķā valstī Eiropas Darba drošības veselības aizsardzības aģentūra to rīkos sadarbībā ar vietējām iestādēm. Eiropas aģentūra jau kopš 2000.gada ik gadu rīko visu Eiropas Savienību aptverošas kampaņas, aicinot izvērtēt dažādus riskus darba vietās. Šogad veselībai nekaitīgas darbavietas kampaņa pievērsīs uzmanību drošas apkopes nozīmei Eiropas darba vietās, kā arī riskam, kas rodas, ja tā netiek pienācīgi īstenota.

Viena no svarīgākajām aktivitātēm, lai atbalstītu kampaņu, ir Eiropas Labas prakses balvas konkurss, kas tiek organizēts ar mērķi atrast labas prakses piemērus, kuri ir saistīti ar drošu darba vietas uzturēšanu. Balvas saņems uzņēmumi un organizācijas, kas ir veikušas ievērojamu un inovatīvu sniegumu, lai veicinātu integrētu vadības pieeju drošai darba vietu uzturēšanai. Kampaņa Latvijā tiks atklāta ceturtdien, 19.maijā, plkst.11 valsts akciju sabiedrībā "Latvijas Gaisa satiksme", kas atrodas lidostas "Rīga" telpās.

Pasākumā klātesošie tiks iepazīstināti ar kampaņas laikā paredzētajām aktivitātēm, pašreizējo situāciju darba aizsardzības jomā, Latvijas Darba devēju konfederācijas pētījuma "Darba apstākļi un riski Latvijā" pirmajiem rezultātiem. Pēc pasākuma oficiālās daļas būs iespēja doties ekskursijā pa uzņēmumu un iegūt informāciju par uzņēmuma darba aizsardzības pasākumiem saistībā ar iekārtu un drošu un veselībai nekaitīgu darba vietu uzturēšanas procesu.

Pasākumā piedalīsies labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), Valsts darba inspekcijas direktors Arnis Luhse, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta asistents pētniecībā Ivars Vanadziņš un VAS "Latvijas gaisa satiksme" darba drošības speciālists Aleksandrs Stroilovs.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.vdi.gov.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties