#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijai ir iespēja kļūt par spēcīgu konkurentu Eiropā
BNS 
, 2012. gada, 17.decembris, 2012

Latvija ir ne vien pēdējo gadu Eiropas veiksmes stāsts kā valsts, kas spējusi veiksmīgi pārvarēt ekonomisko krīzi, bet arī nākotnē tai ir iespēja kļūt par spēcīgu konkurentu Eiropā, savās lekcijās Eiropas Savienības (ES) mājā sacīja "Latvijas institūta" vadītāja Kārina Pētersone un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Pēdējā laikā daudz piesauktais Latvijas veiksmes stāsts ir kā stāsts, kur kamielis tiek izvilkts caur adatas aci un Latvijas sabiedrība tā labā ir paveikusi ļoti daudz pēdējos 20 gados, jo īpaši pēdējos trīs gados, taču pati ne vienmēr spēj tam noticēt, savā lekcijā par Latvijas veiksmes stāstu teica Pētersone.

Pētersone lekcijas dalībniekiem īsi atgādināja, kāpēc Latvija ir veiksmes stāsts un kāpēc Latvija var un grib sevi pierādīt. Viņa skaidroja, ka par spīti tam, ka Latvijas spējas apšaubīja un bija maz, kas tam ticēja līdz galam, kā arī maz vai gandrīz neviens, kas zināja, kas no tā visa iznāks, Latvija darīja, ko varēja, atjaunojot savu neatkarību deviņdesmito gadu sākumā.

“Mēs gājām, cēlāmies un darījām, pieteicām savas tiesības uz brīvu, suverēnu valsti. Mēs to darījām tā, ka visa pasaule tiešām apbrīnoja to veidu, jo tas bija nevardarbīgs, pilns pašcieņas, bet ļoti konsekvents, pasakot, ka mēs iesim līdz galam,” teica Pētersone.

Tādējādi Latvija, Pētersones ieskatā, ir kļuvusi par vienu no labākajām, ja ne pašu labāko no demokrātijām un tautiskās tradīcijas ir vienmēr kopā ar latviešiem, lai ko tie darītu.

Savukārt Šteinbuka iepazīstināja klausītājus ar to, kāda ir Latvijas vieta Eiropā tagadnē un nākotnē.

“Nav noslēpums, ka Eiropa pārdzīvo grūtus laikus un mēs pārdzīvojam tos līdz ar Eiropu,” atzina  Šteinbuka.

Saskaņā ar 2011.gada nogalē socioloģiskās aptaujās iegūtiem rezultātiem, Latvijas iedzīvotājiem ir skeptisks noskaņojums par ES un to, cik daudz Latvija iegūst no dalības savienībā. Šteinbuka gan uzskata, ka šādu skepticismu veido aizspriedumi un informācijas trūkums, jo skaitļi parāda, ka Latvija no dalības ES iegūst vairāk nekā atdod.

Skaitļi rāda, ka Latvija ir ņēmējvalsts, proti, tā saņem vairāk finansējuma nekā iemaksā, un par donorvalsti tik tuvā nākotnē nekļūs, paskaidroja EK pārstāvniecības vadītāja. Tāpat viņa noraidīja bažas, ka, ieviešot eiro, Latvija zaudēs identitāti.

“Mums ir himna, mums ir karogs un mums ir valoda, un mēs nezaudēsim tāpēc identitāti,” viņa teica.

Šteinbuka uzskata, ka ar sabiedrības izglītošanu iespējams tajā panākt arī lielāku optimismu un ticību savai nākotnei Eiropas Savienības ietvaros. Arī medjiem vajadzētu vairāk uzsvērt ieguvumus no ES, jo pārlieku daudz tajos pašlaik sastopams negatīvisms.

Trešdien Eiropas Veiksmīgo sieviešu akadēmijas projekta ietvaros Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā telpās bija klausāmas lekcijas, kurās Pētersone un EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka iepazīstināja klausītājus ar Latviju kā Eiropas veiksmes stāstu, kā arī iezīmēja Latvijas tagadni un nākotni Eiropā.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties