#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijai joprojām straujākais IKP kritums ES
, 2010. gada, 07.aprīlis, 2010

Eiropas Savienības (ES) statistikas birojs "Eurostat" koriģējis ES iekšzemes kopprodukta (IKP) datus par 2009.gada pēdējo ceturksni, tomēr Latvijai saglabājies ES straujākais IKP kritums.

Latvijas IKP pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pirms gada, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, samazinājies par 17,1%, liecina jaunākie ES statistikas biroja "Eurostat" dati. Iepriekš statistikas birojs Latvijai bija aprēķinājis 17,9% IKP kritumu.

Nākamais lielākais IKP kritums ceturtajā ceturksnī bijis Lietuvā - par 13,2%, Igaunijā - par 9,5%, Rumānijā - par 6,9%, Bulgārijā - par 5,9%, Ungārijā - par 5,3% un Čehijā - par 3,1%, bet visās ES valstīs kopā IKP samazinājies par 2,3%. Eirozonas ekonomika ceturtajā ceturksnī samazinājusies par 2,2%.

ES IKP kritums atbilda sākotnējām aplēsēm, savukārt eirozonas ekonomika saskaņā ar sākotnēji lēsto bija samazinājusies par 2,1%. Polija un Luksemburga bija vienīgās ES valstis, kas ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, izvairījās no IKP krituma. Polijas IKP pieauga par 2,8%, bet Luksemburgas - par 1,4%. Vismazākais IKP samazinājums bijis Maltā - par 0,1%, Francijā - par 0,3% un Beļģijā - par 0,8%.

"Eurostat" aprēķinos par IKP izmaiņām ceturtajā ceturksnī izmantoti sezonāli izlīdzinātie dati.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, Latvijas IKP ceturtajā ceturksnī ir samazinājies par 2,9% iepriekš aprēķināto 3,2% vietā. Tomēr Latvijas IKP ceturkšņa samazinājums tāpat ir lielākais starp visām ES valstīm. Nākamais lielākais samazinājums bijis Īrijā - par 2,3% un Rumānijā - par 1,5%, savukārt lielākais pieaugums sasniegts Igaunijā - par 2,5% un Slovākijā - par 2%. Lietuvas IKP ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, palielinājies par 0,5%.

Visās 27 ES valstīs kopā IKP ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, ir palielinājies par 0,1%, taču eirozonā IKP līmenis nav mainījies.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Eurostat

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties