#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijas lauksaimniecības atašeji apmeklē zemnieku saimniecības
, 2010. gada, 21.augusts, 2010

Lai uzklausītu lauksaimnieku viedokli un tādējādi efektīvāk nodrošinātu Latvijas interešu aizstāvību Briselē, biedrība "Zemnieku saeima" (ZSA) sadarbībā ar Valsts Lauku tīkla sekretariātu 19.augustā un 20.augustā rīkoja Latvijas specializēto atašeju Briselē braucienu uz vairākiem Latvijas lauksaimniecības uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ZSA pārstāvji.

"Šādas tikšanās ir ļoti nepieciešamas, jo, apzinot lauksaimnieku vajadzības un apvienojot to ar mūsu profesionālajiem pūliņiem ikdienā Eiropā, varam efektīvāk nodrošināt Latvijas lauksaimnieku interešu aizstāvību," norādīja Gundega Mičule, specializētais atašejs Briselē labturības un veterinārajos jautājumos.

Latvijas specializētie atašeji lauksaimniecības jautājumos Briselē - Dace Arāja, Olga Orlova, Gundega Mičule, Māris Bērziņš un Aivars Graudiņš - devās uz bioloģisko gaļas saimniecību "Valti", graudkopības uzņēmumiem - zemnieku saimniecībām "Krastmaļi" un "Lestene" -, dārzeņkopības saimniecībām - Latvijas Valsts Augļkopības Institūtu, zemnieku saimniecībām "Meldrāji M" un "Tiečas". Lauksaimniecības atašeji iepazinās arī ar netradicionālo lauksaimniecību - biškopju saimniecību "Lielvaicēni" un biodinamisko saimniecību "Upmaļi", kas ražo zāļu tējas.

Savukārt ZSA priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja akcentēja, ka patlaban Eiropas Savienībā dienas kārtības prioritāte ir kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reforma pēc 2013.gada. "Šis ir brīdis, kad gan lauksaimniekiem, gan valsts vadībai ir jāpierāda, ka spējam aizstāvēt nacionālās intereses ne sliktāk kā vecās dalībvalstis un visiem kopā jāpanāk vienlīdzīga un atbildīga KLP pēc 2013.gada. Šai politikai jābūt vērstai uz lauksaimniecības konkurētspējas stiprināšanu un palielināšanu, lauku kā pievilcīgas dzīves vides saglabāšanu un attīstību," sacīja Dzelzkalēja.

ZSA apvieno 850 Latvijas zemniekus no visām lauksaimniecības nozarēm. Organizācijas mērķis ir aizstāvēt biedru intereses, aktīvi iesaistoties likumdošanas veidošanas un pilnveidošanas procesos, veidot ilgtspējīgu uz attīstību orientētu lauksaimniecības politiku Latvijā un popularizēt lauksaimniecību kā vienu no valsts prioritārajām nozarēm.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties