#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latvijas un Lietuvas pierobežas sadarbības projektiem būs pieejami 12 miljoni eiro
, 2010. gada, 21.jūnijs, 2010

Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijā tiks īstenots 31 sadarbības projekts, ko 12 miljonu eiro (aptuveni 8,5 miljonu latu) apjomā līdzfinansēs Latvijas-Lietuvas programma no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), informēja Latvijas-Lietuvas programmas apvienotā tehniskā sekretariāta sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Melne.

Melne stāsta, ka lēmumus par projektu apstiprināšanu pieņēma programmas apvienotā uzraudzības un vadības komiteja šā gada 17.jūnijā un 18.junijā notikušajā sēdē Lietuvas pilsētā Palangā.

Paredzams, ka projektu īstenošanā iesaistīsies 89 iestādes no Latvijas un 57 no Lietuvas. Projekti iesniegti četrās tematiskās grupās ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības, darba tirgus, pētniecības un tehnoloģiju attīstību.

"Tāpat projekti veicinās pierobežas reģionu pieejamību, piemēram, projektā "Trans-Port", sadarbojoties deviņām partneru iestādēm, plānots uzlabot Klaipēdas, Liepājas un Ventspils ostu infrastruktūru un veicināt to drošību, kā arī veikt pierobežas transporta tīklu analīzi un piedāvāt risinājumus to attīstībai. Citas projektu aktivitātes ir vērstas uz sabiedrisko pakalpojumu un dabas resursu kopīgas pārvaldīšanas uzlabošanu, piemēram, projektā "Granderio" plānots uzlabot ūdens un dabas resursu kvalitāti Lielupes baseinā," stāsta Melne.

Kopējais programmā pieejamais ERAF līdzfinansējums projektiem ir aptuveni 60 miljoni eiro (aptuveni 42 096 000 latu). 2008.gada un 2009.gada laikā dažādu projektu īstenošanai tika novirzīti aptuveni 34 miljoni eiro (aptuveni 23 854 400 latu). Atlikušie 14 miljoni eiro (aptuveni 9 822 400 latu) būs pieejami projektu iesniedzējiem ceturtā projektu konkursa kārtā, ko plānots izsludināt šā gada novembrī.

Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma tiek īstenota Eiropas Savienības struktūrfondu trešā mērķa "Eiropas teritoriālā sadarbība" ietvaros. Programmas mērķis ir veicināt ilgtspējīgu un vienlīdzīgu pierobežas reģiona sociālekonomisko izaugsmi, lai padarītu to konkurētspējīgu ekonomiskajai un uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī radītu pievilcīgu vidi dzīvošanai un apmeklēšanai.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.vraa.gov.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties