#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Latviju darba vizītē apmeklēs ES lauksaimniecības komisārs
, 2010. gada, 28.aprīlis, 2010

Rīt, 29. aprīlī, Eiropas Savienības lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačans Čološs apmeklēs Latviju, lai tiktos ar lauksaimniecības ministru Jāni Dūklavu un lauksaimnieku organizāciju vadītājiem ar mērķi veicināt diskusiju par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni.

Lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačans Čološs ir nesen uzsācis publisku apspriešanu par Eiropas Savienības kopējās lauksaimniecības politikas nākotni. Stratēģija "Eiropa 2020" piedāvā jaunu perspektīvu. Šajā kontekstā, atbildot uz jaunajiem ekonomiskajiem, sociālajiem, vides, klimata un tehnoloģiskajiem izaicinājumiem, ar ko jāsaskaras mūsdienu sabiedrībai, kopējā lauksaimniecības politika var dot lielāku ieguldījumu saprātīgas, ilgtspējīgas un iekļaujošas attīstības veicināšanā.
Šo apspriešanu komisārs uzsāka 12. aprīlī no Eiropas Parlamenta tribīnes, bet šobrīd apmeklē visas ES dalībvalstis. Pēc izstādes "Agrobalt" apmeklējuma Viļņā komisārs Čološs piedalīsies darba vakariņās ar lauksaimniecības ministru Jāni Dūklavu un lauksaimnieku organizāciju vadītājiem Bauskas novada Mežotnes pagasta zemnieku saimniecību „Kaigari”.
"'Šobrīd ES ir 27 dalībvalstis ar atšķirīgiem reģioniem, kultūrām un lauksaimniecības veidiem – tā ir ievērojama Eiropas vērtība, un mums ir jāizmanto šī dažādība. Pirms nāku klajā ar kopējās lauksaimniecības politikas projektu, es vēlos uzklausīt un apmainīties viedokļiem par to, kā šo politiku patiešām pielāgot jaunajiem apstākļiem Eiropā un kādai tai būtu jābūt, lai tā pilnībā atbilstu ne tikai lauksaimnieku, bet visu Eiropas iedzīvotāju vajadzībām", teica komisārs Čološs.
30. aprīlī no pulksten 9.40 komisārs apmeklēs piena saimniecību "Robežnieki" Salacgrīvā un tiksies ar lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem un vietējiem lauksaimniekiem.
Uzsāktā diskusija ir par kopējās lauksaimniecības politikas jaunajiem mērķiem saistībā ar stratēģiju "Eiropa 2020". Ir izveidota arī īpaša tīmekļa vietne par šo tēmu (http://ec.europa.eu/agriculture/cap-debate), kas būs atvērta plašai publiskai diskusijai līdz 2010. gada jūnijam.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties