#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Lauksaimniecības produkcijas ražošanai paredzēts piešķirt 26 miljonus latu
, 2010. gada, 13.aprīlis, 2010

Valsts atbalstam apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai paredzēts piešķirt 26 miljonus latu, liecina otrdienas, 13.aprīļa, valdības sēdes darba kārtībā iekļautie dokumenti.

Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā apgrozāmo līdzekļu iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" piešķirs saimnieciskās darbības veicējiem, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām, kā arī augļu un dārzeņu ražotāju grupām.

Aizdevumu nepiešķirs, ja saimnieciskās darbības veicējam ir nodokļu parāds un nav noslēgta vienošanās ar Valsts ieņēmumu dienestu par nodokļu parāda atmaksas grafiku.

Apgrozāmo līdzekļu iegādei būs iespējams saņemt aizdevumu no 5000 līdz 2 000 000 latu. Aizdevuma termiņš nevarēs būt ilgāks par vienu gadu.

"Hipotēku bankai" lēmums par aizdevuma piešķiršanu būs jāpieņem trīs nedēļu laikā pēc tam, kad tā saņēmusi iesniegumu, kas ietver plānoto pasākumu aprakstu attīstības veicināšanai un apgrozāmo līdzekļu aizdevuma atmaksas nodrošināšanai, produktu aprakstu, plānoto naudas plūsmu, informāciju par jebkuru atbalstu, kas saņemts.

Aizdevumus paredzēts piešķirt līdz 2011.gada 31.decembrim.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju 2009.gada 1.janvārī Nodokļu maksātāju reģistrā bija reģistrētas 1498 juridiskās personas, kas nodarbojās ar lauksaimniecisko ražošanu. 2009.gadā Latvijā bija 55 normatīvajos aktos noteiktā kārtībā atzītas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un divas augļu un dārzeņu ražotāju grupas, kas apvieno vairākus desmitus augļu un dārzeņu ražotāju.

Patlaban FM turpina saskaņošanas procedūru ar starptautiskajiem aizdevējiem par aizdevumu izsniegšanu lauksaimniekiem un cer, ka jau tuvākajā laikā tiks saņemts saskaņojums.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties