#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Lauksaimnieki vēlas skaidru lauku attīstības stratēģiju
, 2010. gada, 18.jūnijs, 2010

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulces laikā zemnieki apliecināja, ka vēlas redzēt skaidrāku lauku attīstības stratēģiju un iespējamo nākotnes vīziju.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis zemniekus informēja par Latvijas viedokļa apkopojumu attiecībā uz Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2013.gada, kā arī turpmāko darbu pie lauksaimniecības stratēģijas plānošanas. Kopumā par lauksaimniecības politikas nākotni visā izteikušies 5000 Eiropas Savienības iedzīvotāju, starp tiem 417 no Latvijas, kas aktivitātes ziņā pēc valsts iedzīvotāju skaita ir augstākais rādītājs starp 27 dalībvalstīm.

"Tomēr sabiedrība vairs netic stratēģijām. Ir jābūt vīzijai un skaidram skatījumam, kādus gribam redzēt laukus un ko vēlamies atbalstīt. Viena pati lauksaimniecība laukus "neizvilks", jāuzlabo arī izglītības un atpūtas iespēju kvalitāte, jāsakārto ceļi - tā lai mūsu bērni nemuktu prom no laukiem un paliktu tur saimniekot," sacīja Cimermanis.

Viņš uzsvēra, ka arī pašiem "lauksaimniekiem jāsaprot, uz ko virzāmies, kādu lauku vidi vēlamies redzēt - vai tas būs pārticis cilvēks apdzīvotos laukos vai pārticis lauksaimnieks neapdzīvotos laukos".

Tā kā šis jautājums ir būtisks visai sabiedrībai, tad LOSP aicina visas ieinteresētās organizācijas uz aktīvu rīcību, jo no aktivitātēm un lēmumiem ir atkarīga Latvijas lauku nākotne.

LOSP ir Latvijas lielākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 49 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 10 500 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, ZM un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties