#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
LDDK pieprasa Saeimai nodrošināt Māstrihtas kritēriju izpildi
, 2009. gada, 30.novembris, 2009

Latvijas Darba devēju konfederācija pieprasa Saeimai nodrošināt valsts konkurētspēju un Māstrihtas kritēriju izpildi. Saeimai ir jānosaka konkrēts Latvijas pievienošanās eiro zonai datums, norādot, ka eiro ieviešanai jākļūst par valsts politisko apņemšanos, līdzīgi kā savulaik pievienošanās NATO un Eiropas Savienībai (ES).

LDDK pieprasa 2010.gada valsts konsolidētajā budžetā samazināt izdevumus no patlaban plānotajiem 4,2 miljardiem latu līdz 3,5 miljardiem latu, tādā veidā nodrošinot dzīvošanu atbilstoši valsts ieņēmumiem. Tāpat tiek prasīts izaugsmei paredzēt vismaz 740 miljonus latu ES un citu ārvalstu finanšu palīdzības projektu līdzfinansēšanai.

Tiek pieprasīts arī nepalielināt iedzīvotāju ienākumu nodokli. LDDK norāda, ka Saeimas atbilstoši lēmumi apliecināšot, ka Latvijas nodokļu maksātāji ir svarīgāki par politiķu un ierēdņu komfortu.

Kā norāda LDDK, organizācijas biedri nodarbina vienu trešdaļu no valstī nodarbinātajiem un rada 7 miljardus no Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) 2009.gadā.

Kā ziņojām, Saeima par nākamā gada valsts budžeta projektu lems 1.decembra ārkārtas sēdē. 2010.gada budžeta deficīts plānots 7,5% no iekšzemes IKP.

Saskaņā ar LETA informāciju, valsts budžeta 2010.gada ieņēmumi plānoti 3 781 888 682 latu apmērā, bet izdevumi - 4 347 973 488 latu apmērā. Centrālās valdības budžeta deficīts nākamgad plānots 5,1% no IKP, bet pašvaldību - apmēram 1,7% no IKP.

Pēc Eiropas Komisijas korekcijām budžeta deficīts varētu palielināties vēl par 1,5%, bet kopējais noteikti nepārsniegs 8,5% no IKP.

Kā iepriekš sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL), budžeta projekts tapis smagās sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem un koalīcijas partneriem, tomēr citas izvēles, neveikt budžeta konsolidāciju par 500 miljoniem latu, valdībai nav bijis.

Tomēr, valdības partneri - LDDK, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība - uzskata, ka budžeta projekts ir sabalansēts tikai uz papīra, jo tajā paredzētie pasākumi veicina dziļāku iestigšanu krīzē.

Valdības partneri arī norāda, ka nodokļu maksātāji spiesti iztikt ar tiem līdzekļiem, kas viņiem ir, bet Latvijas valdība plāno turpināt dzīvot pāri saviem līdzekļiem, būtiski nemainot līdzšinējo darbības veidu.

Valdības partneri norāda, ka nevar atbalstīt otrajam lasījumam sagatavotā 2010.gada valsts budžeta paketi, "kurā paredzēti daudzi kaitīgi pasākumi".

Organizācijas ir pārliecinātas, ka valdības sagatavotais 2010.gada valsts budžeta projekts nav īstenojis tās pūles, ko organizācijas kopīgā darbā ar valdības pārstāvjiem, iesaistot sabiedrību, ieguldīja strukturālo reformu plānošanā, funkciju izvērtēšanā un valsts pārvaldes izdevumu mērķtiecīgā samazināšanā.

Ziņa sagatavota pēc LDDK un aģentūras LETA/Nozare materiāliem

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties