#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Lems par ketoprofēnu saturošu medikamentu iekļaušanu recepšu zāļu sarakstā
, 2010. gada, 04.augusts, 2010

Lai novērstu alerģiskas ādas reakcijas, Eiropas Zāļu aģentūra aicina ievērot pareizu ketoprofēnu saturošu pretiekaisuma līdzekļu lietošanu. Ņemot vērā to, ka tikuši izplatīti ziņojumi par fotoalerģiju un par zāļu blakusparādību rašanos, aģentūra veica pārbaudes.

Izvērtējot visus pieejamos datus, ieskaitot datus no Eiropas Savienības dalībvalstu datubāzēm un iesaistīto ražotāju sniegtos datus, aģentūra secināja, ka nopietnu fotoalerģisku reakciju risks ir ļoti zems. Tomēr tuvākajā laikā Eiropas Komisija (EK) varētu lemt par ketoprofēna pārcelšanu recepšu medikamentu statusā un izmaiņu ietveršanu zāļu aprakstā.

Zāļu valsts aģentūra uzsver, ka pacientiem jāapzinās fotoalerģijas risks vietējas darbības ketoprofēna lietošanas gadījumā. Pacientiem jāpārliecinās, ka ar medikamentu apstrādātās vietas ir pasargātas no saules gaismas iedarbības visā ketoprofēna lietošanas laikā un divas nedēļas pēc lietošanas pārtraukšanas. Tāpat pēc katras ketoprofēna uzklāšanas reizes rūpīgi jānomazgā rokas. Ja pēc uzklāšanas attīstās jebkāda veida ādas reakcija, pacientiem nekavējoties jāpārtrauc lietošana un jāvēršas pie sava ārsta. Pacientiem ar jautājumiem jāvēršas pie sava ārsta vai farmaceita.

Ketoprofēns ir nesteroīds pretiekaisuma līdzeklis. Ar vietējas darbības ketoprofēna preparātiem ārstē nelielas traumas, cīpslu iekaisumus, mazo locītavu osteoartrītu, akūtas sāpes muguras lejasdaļā un flebītu.

Eiropas Savienībā ir pieejami arī citi vietējas darbības nesteroīdi pretiekaisuma līdzekļi, ketoprofēns ir vienīgais vietējas darbības līdzeklis, kas ir apstiprināts akūtu sāpju muguras lejasdaļā ārstēšanai.

Latvijā reģistrētas šādas vietēji lietojamas ketoprofēnu saturošas zāles: "Profenid" gels, "Ketonal" gels, "Fastum" gels, "Begsan" gels un "Spinax" gels.

Vietējās darbības ketoprofēnu saturošie preparāti kopš 1978.gada ir pieejami visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, izņemot Nīderlandi. Tie var būt pieejami krēmu, gelu, šķīdumu, aerosolu un plāksteru veidā ar dažādiem tirdzniecības nosaukumiem. Tie var būt pieejami gan ar, gan bez receptes.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties