#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Lielvārdē atklāts Latvijā pirmais vingrošanas laukums senioriem
, 2010. gada, 16.jūlijs, 2010

Lielvārdes Sociālā dienesta Sociālās dienas aprūpes centra teritorijā ar Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) un Lielvārdes novada domes labvēlību atklāts īpaši senioriem veidots vingrošanas laukums, aģentūrai LETA pastāstīja Lielvārdes novada pašvaldības projektu koordinatore Egija Sniedzīte.

Šis ir pirmais projekts Latvijā, kurā pilnībā īstenota rotaļu iekārtu ražotāja "Lappset" koncepcija "0-100" - nosaukums norāda vecuma grupu, kas var izmantot iekārtas. Koncepcija paredz fizioterapeita sagatavotas vingrojumu instrukcijas un regulāras treniņu sesijas vietējiem pensionāriem.

Senioru vingrošanas laukums tapis kā daļa no projekta "Alternatīvās aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšana Lielvārdes novada sociālā dienesta Sociālās dienas aprūpes centrā".

Sporta un vingrošanas laukuma izbūve izmaksājusi 21 004,87 latus, no tā 74% sedz ERAF, 23% ir pašvaldības līdzfinansējums un 3% valsts budžeta dotācija pašvaldībām. Visas tajā uzstādītās konstrukcijas ir īpaši pielāgotas izmantošanai vecākā gadagājuma ļaudīm veselības uzturēšanas un uzlabošanas nolūkos. Jaunajā laukumā var veikt vispārējus vingrinājumus, uzlabojot līdzsvara izjūtu, koordināciju un izveicību.

Galvenais uzdevums ir mudināt padzīvojušus ļaudis izpildīt elementāras kustības locītavām, kas, sasniedzot zināmu vecumu un pie mazkustīga dzīvesveida ikdienā vairs netiek pienācīgi izmantotas. Lai seniori varētu labāk apgūt uzstādītās iekārtas un to sniegtās iespējas, pie tām ir pieejama informācija par veicamajiem vingrojumiem, kā arī, sadarbojoties ar pensionāru biedrību, tiks organizētas speciālas bezmaksas nodarbības Lielvārdes dienas centra apmeklētājiem.

Svarīgi, ka vienlaikus senioru vingrošanas laukums kalpo arī kā bērnu rotaļu laukums, turklāt tas viegli pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ap laukumu ir izveidots gumijas segums un vairums iekārtu funkciju ir izvietotas, lai pie tām varētu piekļūt cilvēki ratiņkrēslos. Vingrošanas laukumi visām paaudzēm - "0-100" ir Somijas ražotāja "Lappset" izstrādāta koncepcija, kas radusies pēc ilgstošiem "Lappset" un Rovaniemi Universitātes mācībspēku mēģinājumiem rast risinājumu sabiedriskās vietās uzstādāmām iekārtām senioriem, kuriem klasiskie sporta un vingrošanas kompleksi ir kļuvuši par sarežģītiem. Tā tika radīts iekārtu komplekss "0-100", kurā apvienoti klasiskie mazu bērnu rotaļu elementi ar papildu elementiem vingrošanai. Pateicoties fizioterapeitu sagatavotajai programmai, gados veciem ļaudīm ir iespēja ik dienas uzlabot savu formu, tādējādi mazinot traumu skaitu, kas rodas ikdienas situācijās sliktās fiziskās kondīcijas vai koordinācijas dēļ.

Iekārtas ir guvušas plašu atzinību daudzviet Rietumeiropā, un pēdējo gadu laikā jau uzstādīti vairāki simti šādi laukumu parkos un skvēros dažādās pilsētās Spānijā, Dānijā, Somijā un citās valstīs. Laukuma uzstādīšanas darbus veica SIA "Fixman", kas kopš 2007. gada ir "Lappset" oficiālais pārstāvis Latvijā.

Kā skaidro Sniedzīte, kopš 2009.gada 1.oktobra Lielvārdes novada dome īsteno ERAF līdzfinansētu projektu, lai veicinātu alternatīvās aprūpes pakalpojumu pieejamību Lielvārdes novada Sociālā dienesta Sociālajā dienas aprūpes centrā.

Projekta gaitā tiek modernizēts aprīkojums alternatīvās aprūpes pakalpojumu sniegšanai, kā arī pielāgota vide un nodrošināta informācijas pieejamība personām ar kustību traucējumiem, personām ar redzes traucējumiem, personām ar dzirdes traucējumiem un personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Projekta laikā iegādāts un uzstādīts speciāls aprīkojums smilšu terapijas nodrošināšanai, inovatīvai rehabilitācijas un bērnu brīvā laika pavadīšanas pakalpojumu nodrošināšanai, izglītojošu un sociālās prasmes un iemaņas attīstošu interešu nodarbību organizēšanai, iekārtota atpūtas istabas personām ar funkcionāliem traucējumiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kā arī iegādāts aprīkojums sociālās aprūpes mobilās brigādes pakalpojumu nodrošināšanai.

Projekta kopējās izmaksas ir 53 378 lati, no tām ERAF finansējums ir 39 498 lati, valsts budžeta dotācija ir 1 600 lati un Lielvārdes novada pašvaldības līdzfinansējums 16 732 lati.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: freerangestock.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties