#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Lielvārdes lidlaukā atjaunots skrejceļš
, 2010. gada, 21.septembris, 2010

Vienīgajā NATO līdzfinansētajā infrastruktūras attīstības objektā Latvijā - bruņoto spēku militārajā bāzē "Lielvārde" - pašlaik jau ir atjaunots skrejceļš, - šorīt Latvijas Radio sacīja aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS).

"Laika ziņā ar militārās bāzes izveidošanu atpaliekam no igauņiem, taču šogad ir veikti lieli darbi ar NATO investīciju naudām - atjaunots skrejceļš Lielvārdē," sacīja ministrs.

Igaunijā un Lietuvā jau militārās bāzes ir izveidotas, tās kalpo kā atbalsta funkcija NATO spēkiem un ļauj vieglāk uzņemt sabiedroto transporta lidmašīnas, sacīja Lieģis un piebilda, ka arī Latvijā šogad jau bijis vairāk šādu lidmašīnu, tāpēc lidlauks ir ļoti nepieciešams.

Viņaprāt, neesot nekas ārkārtējs, ka dažu simtu kilometru attālumā cita no citas nelielā teritorijā trīs Baltijas valstīs atrodas trīs militārās bāzes.

Lieģis sacīja, ka pašlaik tiekot pārskatīt NATO plāns attiecībā uz Baltijas valstīm, "katrai valstij būs atbilstošs plāns, lai nodrošinātu kolektīvo aizsardzību".

Ministrs sacīja, ka draudu gadījumā Latvija pietiekami īsā laikā var sagaidīt sabiedroto palīdzību. Viņš nepiekrīt, ka valsts nelietderīgi tērē līdzekļus ikdienā neizmantota lidlauka uzturēšanai.

LETA jau ziņoja, ka bruņoto spēku militārās bāzes "Lielvārde" projekta īstenošanas gaitā, kas ir vienīgais NATO līdzfinansētais infrastruktūras attīstības objekts Latvijā, tiks izveidots NATO un nacionālajām prasībām atbilstošs lidlauks un mūsdienīga militārā bāze.

Šajā projektā jau ieguldīti NATO Drošības investīciju programmas līdzekļi aptuveni 32 miljonu latu apmērā un Latvijas finansējums 20 miljonu latu apmērā, kopsummā - 52 miljoni latu.

Militārās bāzes izveidošanu Lielvārdē paredzēts pabeigt līdz 2014.gadam. Plašajā teritorijā jau uzbūvēta Gaisa spēku administratīvā ēka, vēl plānots uzbūvēt Gaisa operāciju centra ēku. Kopumā būs nepieciešams uzbūvēt un renovēt 40 objektus, iegādāties un instalēt aptuveni 80 lidlauku navigācijas un sakaru aprīkojuma vienības, iegādāties aptuveni 20 speciālā autotransporta vienības un izglītot 78 dažādu profesiju pārstāvjus.

Lidlauks pēc izbūves atbildīs NATO standartiem un prasībām. Nepieciešamības gadījumā lidlaukā varēs nosēsties arī civilie lidaparāti.

Militārā bāze pozitīvi ietekmēšot reģiona ekonomisko attīstību, piedāvās darba tirgū brīvas darba vietas, arī sabiedriskā dzīve uzlabosies, jo Gaisa spēki sola rīkot teritorijā ekskursijas skolēniem un aviācijas svētkus.

LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties