#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"Lietuvos dujos" un "Latvijas Gāze" no ES saņems 2,9 miljonus eiro
, 2010. gada, 17.augusts, 2010

Lietuvas dabasgāzes kompānija "Lietuvos dujos" saņēmusi Eiropas Komisijas (EK) apstiprinātu galīgo lēmumu attiecībā uz šīs kompānijas un Latvijas uzņēmuma AS "Latvijas Gāze" (LG) kopīgajam projektam piešķirtā atbalsta izlietošanas kārtību.

LG un "Lietuvos dujos" pagājušā gada 14.jūlijā pieteica EK finansiālā atbalsta programmai kopīgu projektu par Latvijas un Lietuvas gāzes starpsavienojuma kapacitātes paaugstināšanu. Šis projekts paredz palielināt abu valstu gāzes sistēmu starpsavienojuma caurlaidību, lai tādējādi veicinātu Baltijas valstu gāzes sistēmu integrāciju, radītu apstākļus Baltijas valstu dabasgāzes tirgus izveidei un gatavotos integrācijai kopējā ES dabasgāzes tirgū.

Marta sākumā EK piekrita atvēlēt prasītos 50% no iecerētajām investīcijām paredzētās summas jeb 12,9 miljonus eiro (9,06 miljonus latu). Atlikušo pusi jāfinansē par LG un "Lietuvos dujos" līdzekļiem. Kompānijai "Lietuvos dujos" no Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem piešķirti 2,9 miljoni eiro. Paredzēts, ka Lietuvas gāzes kompānija īstenos divas šā projekta programmas, kas paredz Panevēžas gāzes kompresoru stacijas un gāzesvadu modernizāciju.

Konkursa kārtībā jau izraudzīti šajā posmā nepieciešamie piegādātāji, projektētāji un būvuzņēmēji. Panevēžas gāzes kompresoru stacijā darbi jau uzsākti. Plānots, ka darbi kompānijai "Lietuvos dujos" jāpaveic līdz 2013.gada beigām.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties