#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Limbažos darbu sāks EKO laukums
, 2010. gada, 16.augusts, 2010

Šodien Limbažos darbu sāks SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) izveidots EKO laukums šķirotu atkritumu pieņemšanai, informēja ZAAO Attīstības daļas vadītāja Ingrīda Gubernatorova.

EKO laukums atradīsies Mazā Noliktavu ielā 3, un tā darba laiks būs pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst.10 līdz plkst.19, sestdienās no plkst.12 līdz plkst.16. Trešdienās un svētdienās laukums būs slēgts. EKO laukuma izveide limbažniekiem dos iespēju videi draudzīgā veidā bez maksas nodot otrreiz izmantojamos materiālus (papīru, kartonu, polietilēna plēves, PET dzērienu pudeles, pudeļu un burku stiklu, logu stiklu vai metālu), nolietotu, neizjauktu sadzīves elektrotehniku un sadzīves bīstamos atkritumus (akumulatorus, baterijas, luminiscētās lampas). Laukumā bez maksas tiks pieņemti tikai tie atkritumu veidi, kurus tālāk ir iespējams nodot otrreizējai pārstrādei. EKO laukums ir norobežota teritorija ar noteiktu darba laiku, kurā strādās laukuma pārzinis, kurš informēs laukuma apmeklētājus par tajā nododamajiem atkritumu veidiem un nodrošinās kārtību EKO laukuma teritorijā.

ZAAO saviem klientiem piedāvā iespēju saņemt atlaidi maksai par sadzīves atkritumu izvešanu, izmantojot EKO laukumu atlaižu kartes. Papildus informācija par atlaižu kartēm pieejama pie EKO laukuma pārziņa. Tāpat arī limbažniekiem tiek piedāvāta iespēja iegādāties EKO somas, kas paredzētas šķiroto atkritumu uzkrāšanai. Kā paskaidroja Gubernatorova, atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kuru Ziemeļvidzemes reģionā veido ZAAO, tiek balstīta uz ilgtspējīgu attīstību un nav attīstāma bez atkritumu šķirošanas. ZAAO izveidotais EKO laukums Limbažos ir jau 12 reģionā.

Cēsīs un Valmierā darbojas divi EKO laukumi, pārējie - Rūjienā, Salacgrīvā, Valkā, Jaunpiebalgā, Augšlīgatnē, Alojā, Valmierā un poligonā "Daibe". No tiem deviņi EKO laukumi 2003.gadā tika aprīkoti ar konteineriem Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Ziemeļvidzemes reģionā" gaitā. Kohēzijas fonda līdzfinansējums bija 70%.

ZAAO ir pašvaldību dibināta komercsabiedrība, kas jau 11 gadus pašvaldību uzdevumā sniedz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Ziemeļvidzemes reģionā. Atkritumu šķirošanas sistēmu ZAAO attīsta jau kopš 2001.gada.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties