#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Limbažu novads piedalās konkursā par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi
, 2010. gada, 06.jūlijs, 2010

Limbažu novada pašvaldība iesniegusi pieteikumu Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu ("European Destinations of Excellence" - EDEN) konkursam Latvijā par tēmu "Tūrisms un ūdens resursi". Konkursā pavisam pieteikti seši projekti. Mūsu novads konkursā startē ar projektu „Unikālā Jumpravmuižas ezeru virkne, jūra, upes, ezeri atpūtai un izziņai Limbažu novadā”. Konkursā piedalās arī Dundagas, Engures, Valmieras, Ventspils un Jūrmalas pašvaldības.

Valmieras piedāvājums koncentrējas uz ainavisku baudījumu pie un uz Gaujas, izteikti uz ekotūrismu orientēti ir Engures novada, Limbažu novada projekti, kā arī Dundagas novada piedāvājums, kam piejaukta krietna deva unikālās kultūras komponentes. Salīdzinoši vairāk izklaides iespēju un uz plašākām tūristu grupām orientēti ir Jūrmalas un Ventspils piedāvājumi ar ūdensresursu izmantošanu, neizslēdzot arī dabas tūrisma iespējas.

Konkursa uzvarētājs iegūs tiesības izmantot EDEN projekta zīmolu, tas tiks popularizēts Latvijas medijos, tūristu informatīvajos materiālos, par to uzņems videofilmu. Uzvarētājam būs iespējas prezentēt sevi televīzijā, projekta noslēguma konferencē Latvijā un Eiropas Tūrisma Forumā Briselē, kur būs visu valstu EDEN uzvarētāju izstāde. Visus izdevumus uzņemas Eiropas Komisija.

Šogad EDEN Latvija organizētāji atbalstīs ne tikai vienu uzvarētāju, bet piecus labākos projektus, par kuriem "Vides filmu studija" uzņems filmiņas, ko varēs izmantot iekšējā tirgū izglītojošiem un informatīviem nolūkiem.
"EDEN Latvija 2010" konkursam iesniegtie projekti:
- Ventspils - ūdens izklaižu un atpūtas centrs visai ģimenei
- Trīs ezeri un 60 km jūras krasta. Atpūta pie ūdeņiem Engures novadā
- Atklāj zemi starp divām jūrām - Dundagas novadu!
- Jūrmalas kūrortpilsēta - pussala uz ūdens
- Unikālā Jumpravmuižas ezeru virkne, jūra, upes, ezeri atpūtai un izziņai Limbažu novadā
- Teic man, Gauja, Valmieras stāstu!

EDEN konkursu Latvijā jau ceturto gadu īsteno TAVA sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju un Eiropas Komisiju.

Avots: Cēsu un Vidzemes ziņu portāls www.edruva.lv, 05.07.2010

Foto: www.limbazi.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties