#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
LOSP pieprasīs Ls 37 miljonu tiešo maksājumu avansu
, 2010. gada, 15.jūlijs, 2010

Latvijas lauksaimnieki kategoriski pieprasa Briselei izmaksāt tiešo maksājumu avansu 50% jeb 37 miljonu latu apmērā, lai nodrošinātu ātrāku atbalsta izmaksu zemniekiem, informēja Latvijas Lauksaimnieku sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji.

Kā norādīja LOSP vadošā eksperte Ginta Jakobsone, ātrāka tiešo maksājumu izmaksa ir būtiska Latvijas lauksaimniekiem, jo joprojām zemnieki izjūt ekonomikas lejupslīdes sekas, īpaši tādēļ, ka kredītu pieejamība ir stipri samazinājusies un saimniecībām trūkst apgrozāmo līdzekļu, lai varētu sagatavoties un nodrošināt ziemāju sējas darbus.

Kā sacīja Jakobsone, nupat notikušajā Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē vairākas dalībvalstis, tajā skaitā arī Latvija, uzsvēra, ka ir nepieciešams tiešo maksājumu avanss, lai lauksaimniekiem nodrošinātu ātrāku atbalsta izmaksu.

Tomēr Eiropas Komisija norādījusi, ka tiek gaidīti dalībvalstu individuāli pieprasījumi, kuros būtu pamatojums, kāpēc šogad izveidojusies ārkārtēja situācija un būtu nepieciešams avansa maksājums.

"Man zināms, ka Lietuva savu pieprasījumu jau sagatavojusi. Arī mēs kopā ar Zemkopības ministriju gatavojam savu argumentāciju, akcentējot gan ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, gan finanšu krīzes sekas, kā arī teju 80% sējumu pārsēšanu pēc ziemas saliem un pavasara plūdiem. Mēs pieprasīsim, lai avansā Latvijai piešķirtu regulā paredzētos 50% tiešo maksājumu, kas varētu būt apmēram 37 miljoni latu," sacīja Jakobsone, piebilstot, ka jau tuvākajās dienās sagatavotais pieprasījums tiks nosūtīts Briselei, savukārt atbilde varētu būt zināma augusta beigās.

LOSP ir Latvijas lielākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 49 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 10 500 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, ZM un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties