#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Martā turpinājies ES ekonomiskās pārliecības indeksu pieaugums
, 2010. gada, 29.marts, 2010

Eiropas Savienības (ES) ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) martā sasniedza 99,6 punktus un tas ir par diviem punktiem vairāk nekā februārī, liecina jaunākie Eiropas Komisijas (EK) dati.

Savukārt eirozonas ESI indekss pieauga par 1,8 punktiem - līdz 97,7 punktiem.

Tādējādi eirozonas ESI indekss atkal palielinājies pēc iepriekšējā mēnesī piedzīvotā krituma, kas bija pirmais samazinājums 11 mēnešu laikā.

Kopš pagājušā gada martā sasniegtā zemākā līmeņa ES ESI indekss ir palielinājies jau 12 mēnešus pēc kārtas, un indeksa vērtība gan ES, gan eirozonā ir sasniegusi augstāko līmeni kopš 2008.gada maija.

EK norāda, ka pēc neliela atslābuma februārī martā atkal ir vērojama spēcīgāka augšupejoša virzība. Indeksa vērtība ir pietuvojusies ilgtermiņa vidējiem rādītājiem, tomēr vēl ir nepieciešams uzlabojums, lai ekonomiskā aktivitāte sasniegtu pirmskrīzes līmeni.

Noskaņojums par ekonomikas perspektīvām martā ir uzlabojies lielākajā daļā ES valstu. No lielākajām ES valstīm visvairāk noskaņojums par ekonomikas perspektīvām martā uzlabojās Vācijā - par 3,4 punktiem, Polijā un Nīderlandē - par 2,4 punktiem, kamēr mērenāks pieaugums bijis Francijā - par 1,4 punktiem. Savukārt Spānijā un Itālijā indekss samazinājies par 1,5%.

Līdzīgi kā ES kopumā, ekonomiskās pārliecības indeksi martā ir auguši arī Baltijas valstīs.

Latvijā ESI indekss martā palielinājās līdz 92,8 punktiem, salīdzinot ar 88,8 punktiem februārī.

Savukārt Lietuvā indekss pieauga - no 89,8 punktiem februārī līdz 92,1 punktam martā, bet Igaunijā - no 96,7 punktiem līdz 97,2 punktiem.

Indeksa vērtība Lietuvā martā ir sasniegusi augstāko līmeni kopš 2008.gada oktobra, Latvijā - kopš 2008.gada septembra, bet Igaunijā - kopš 2008.gada marta.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties