#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Mazumtirdzniecība turpina samazināties
, 2010. gada, 06.jūlijs, 2010

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā šā gada maijā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi, samazinājās par 8,4%, tādējādi piedzīvojot trešo lielāko kritumu Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas biroja "Eurostat" apkopotā informācija.

Lielākais mazumtirdzniecības apjoms kritums reģistrēts Lietuvā un Bulgārijā - attiecīgi par 10,7% un 8,7%. Kopumā visās ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums maijā, salīdzinot ar 2009.gada maiju, palielinājies par 0,5%, bet eirozonas valstīs - par 0,3%.

Mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, reģistrēts septiņās ES valstīs, bet samazinājums fiksēts 11. Lielākais mazumtirdzniecības pieaugums maijā reģistrēts Francijā - par 4,4%.

2007.gadā lielāko gada daļu mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums Latvijā bija straujākais ES, bet pēc tam līderpozīcijas tika zaudētas, pieauguma tempi arvien samazinājās, un kopš 2008.gada vidus piedzīvots straujš kritums. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, mazumtirdzniecības apgrozījums 27 ES valstīs maijā pieauga par 0,4%, bet eirozonas valstīs - par 0,2%. Pieaugums tika reģistrēts 13, bet samazinājums - sešās no ES dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija.

Lielākais samazinājums fiksēts Maltā - par 3,8%, Portugālē - par 0,8% un Austrijā - par 0,6%, savukārt lielākais pieaugums fiksēts Dānijā - par 3,8%, Polijā - par 3,5% un Igaunijā - par 1,7%. Latvijā mazumtirdzniecības apgrozījums maijā, salīdzinot ar aprīli, krities par 0,4%.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties