#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Meklēs iespēju uzņēmējiem ES fondu projektus apmaksāt pirms naudas saņemšanas no EK
, 2010. gada, 23.aprīlis, 2010

Tiks meklēta iespēja uzņēmējiem Eiropas Savienības (ES) fondu projektus apmaksāt pirms naudas saņemšanas no Eiropas Komisijas (EK), informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Tas nolemts pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera un Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) tikšanās ar uzņēmējiem, kurā piedalījās arī FM pārstāvji un kuras viens no galvenajiem secinājumiem bija nepieciešamība paātrināt un uzlabot ES fondu līdzekļu apguvi.

FM veic intensīvu darbu pie normatīvo aktu grozījumiem, lai piedāvātu izskatīšanai Ministru kabinetā iespējamus grozījumus noteikumos par ES fondu finansējuma atmaksu projektu realizētājiem, paredzot, ka uzņēmējiem samaksa tiktu veikta no valsts budžeta līdzekļiem jau pēc maksājuma dokumenta saņemšanas, negaidot EK līdzekļu atmaksu pēc iesniegtās izdevumu deklarācijas, informēja Melnace.

FM, izvērtējot valsts budžeta iespējas un EK iesniegto izdevumu deklarācijas atmaksas kārtību un termiņus, meklēs iespēju rast līdzekļus uzņēmējdarbības valsts atbalsta projektu finansējuma saņēmējiem veikt samaksu pēc maksājumu dokumentu saņemšanas, negaidot EK atmaksu.

Lai šo sistēmu ieviestu, FM būtu jāizstrādā un jāiesniedz valdībā grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Kārtība, kādā paredzami valsts budžeta līdzekļi Eiropas Savienības fonda līdzfinansēto projektu īstenošanai, kā arī maksājumu veikšanas un izdevumu deklarācijas sagatavošanas kārtība".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties