#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Merkele aicina īstenot ES fiskālo noteikumu radikālas reformas
, 2010. gada, 19.maijs, 2010

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien aicināja īstenot radikālas Eiropas fiskālo noteikumu reformas, brīdinot par "neaprēķināmām sekām" Eiropas Savienībai (ES) gadījumā, ja eiro piedzīvotu sabrukumu.

Merkele norādīja, ka eiro draud "eksistenciāls pārbaudījums", tā vērtībai piedzīvojot ilgstošu kritumu finanšu tirgos. "Pašreizējā krīze, kas apdraud eiro, ir lielākais pārbaudījums Eiropai vairāku desmitu gadu laikā, pat kopš Romas līguma parakstīšanas 1957.gadā," Vācijas parlamentā sacīja kanclere, atsaucoties uz līgumu, kas izveidoja ES. "Šis pārbaudījums ir eksistenciāls, un to nepieciešams pārvarēt. Ja eiro sabruks, sabruks arī Eiropa," uzsvēra Merkele. "Eiro ir apdraudēts. Ja mēs šos draudus nenovērsīsim, tad sekas ir neaprēķināmas, un sekas ir neaprēķināmas arī visai Eiropai."

Lai pārvarētu pašreizējo situāciju, kas negatīvi ietekmē eiro vērtību valūtas tirgos, Vācijas kanclere ierosināja Eiropā izstrādāt "jaunu stabilitātes kultūru".

"Mums nepieciešams veikt ES Stabilitātes un izaugsmes pakta visaptverošu reformu," norādīja Merkele, atsaucoties uz paktu, kas nosaka prasību bloka dalībvalstīm saglabāt budžeta deficītu zem 3% un parādsaistības zem 60% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līmeņa.

Merkele trešdien arī apstiprināja Vācijas finanšu tirgus regulatora "Bafin" otrdien pieņemto lēmumu aizliegt desmit finanšu institūciju un eirozonas valdību obligāciju īsās pozīcijas tirdzniecību jeb spēlēšanu uz to cenu pazeminājumu ("short selling"), tādējādi cenšoties ierobežot ievērojamās svārstības.

Kanclere norādīja, ka šis aizliegums būs spēkā tik ilgi, līdz tiks pieņemti Eiropas mēroga noteikumi.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties