#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Mudina īstenot pasākumus izaugsmes veicināšanai eirozonā
, 2010. gada, 03.jūnijs, 2010

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītājs Dominiks Štrauss-Kāns ceturtdien norādīja, ka pasaules ekonomikas atveseļošanās joprojām saglabājas trausla, un aicināja īstenot pasākumus izaugsmes stimulēšanai, lai atrisinātu Eiropas finanšu problēmas.

Štrauss-Kāns intervijā Dienvidkorejas ziņu aģentūrai "Yonhap" uzsvēra nepieciešamību atrisināt eirozonas parādsaistību problēmas, kuru dēļ strauju kritumu piedzīvojušas pasaules akciju biržas un finanšu tirgi, kā arī eiro vērtība.

"Politiķi Eiropā īstenojuši svarīgus pasākumus saistībā ar noregulēšanu un finansēšanu, lai izveidotu pamatu atlabšanai no pašreizējām grūtībām," sacīja Štrauss-Kāns. "Taču uzsvaru nepieciešams likt uz izaugsmes stimulēšanu. Bez izaugsmes un reformu veicināšanas, kas palīdzēs atbalstīt izaugsmi, parādsaistību problēmas būs krietni grūtāk atrisināmas."

SVF vadītājs piektdien un sestdien gatavojas apmeklēt G20 valstu finanšu ministru sanāksmi Dienvidkorejas pilsētā Pusanā. Ministri un centrālo banku vadītāji izvērtēs pasaules ekonomikas stāvokli un apspriedīs veidus, kā sasniegt ilgtspējīgu un sabalansētu izaugsmi.

Viņi arī pārrunās iespēju ieviest regulējošas reformas, lai novērstu iepriekšējo divu gadu laikā piedzīvotās lejupslīdes atkārtošanos, apspriedīs katras valsts fiskālo stabilitāti un uzsvērs globālo sadarbību ekonomikas stimulēšanas programmu pārtraukšanā.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties