#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Nākamgad Eiropas Kultūras galvaspilsēta būs Marseļa
BNS 
, 2012. gada, 08.novembris, 2012

Nākamgad Eiropas kultūras galvaspilsēta būs Marseļa, kura iegulda lielus līdzekļus, lai uzpostu pilsētu šiem svētkiem, tādējādi Rīgai 2014.gadā kā Eiropas kultūras galvaspilsētais būs samērā grūti piedāvāt vienlīdzīgu vai labāku kultūras programmu, trešdien pasākumā Eiropas Savienības (ES) mājā teica kultūras pazinējs Timurs Tomsons.

“Rīgai, kā Eiropas kultūras galvaspilsētai būs samērā grūti konkurēt ar Marseļu, kuras budžets kultūrai ir ievērojami lielāks,” teica Tomsons.

Lai arī Eiropā joprojām ir krīze, Marseļas infrastruktūras attīstībā tiek ieguldīti ievērojami līdzekļi un pilsētā tiek radīti vairāki radošie kvartāli, sacīja Tomsons.

Pasākumā, kuru apmeklēja aptuveni 30 interesentu,  piedalījās arī blūza grupa no Marseļas “Moussu T e lei Jovents”. Mūziķi dalījās ar savu redzējumu par Marseļu, kā arī klātesošos iepazīstināja ar savu radošo darbu.

Mūziķi norādīja, ka savā mūzikā mēģina atspoguļot Marokā vērojamo kultūru sajaukumu, jo šajā pilsētā mīt dažādu tautību cilvēki. “Savā mūzikā mēs mēģinam atspoguļot to, ko mēs redzam pa logu,” sacīja viens no mūziķiem.

Grupas mūziķi, kuru repertuāra daudzveidība ietver gan pagājušā gadsimta 30 gadu Marseļas mūziku un operešu melodijas, gan blūzu, džezu un Brazīlijas mūziku, savās uzstāšanās reizēs allaž vēlas veidot dialogu starp tradicionālo un moderno, lokālo un universālo.

Grupas “Moussu T e lei Jovents” mūziķi ir pārliecināti, ka ikviens planētas iedzīvotājs caur savu personību spēj radīt dialogu, tāpēc noskaņu palete atskaņotajā mūzikā ir tik bagāta – no dziesmām par jūru un ostas pilsētu noskaņām, no dziļi sirsnīgām mīlas jūtu izpausmēm skaņās līdz pat globālām tēmām un šodienas ikdienas dzīvei.

Francijas ostas un tirgotāju pilsēta Marseļa būs Eiropas kultūras galvaspilsēta 2013.gadā, savukārt Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas tradīcijas pirmsākumi ir meklējami 1985.gada 13.jūnijā, kad šo ideju ierosināja Grieķijas kultūras ministre Melina Merkuri un Francijas kultūras ministrs Žaks Langs, lai paplašinātu dažādu Eiropas pilsētu kultūras mantojuma pieejamību un izplatību, popularizētu pilsētu identitāti un dzīvotspēju, kā arī veicinātu Eiropas valstu mākslinieku un inteliģences sadarbību.

Jau pirmie Eiropas kultūras galvaspilsētas projekti liecināja, ka rezultāts sasniedz vēl lielākus mērķus nekā iepriekš plānots, jo projekts veicināja informācijas izplatību par pasākumā iesaistītajām pilsētām un valstīm, uzlaboja to tēls, kā arī veicināja uzņēmējdarbību, valsts un privātā sektora sadarbību, tādā veidā sniedzot ieguldījumu pilsētu un reģionu attīstībā.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties