#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Nākamnedēļ notiks konference "ES līdzfinansējums kvalitatīvai mājokļu renovācijai"
, 2010. gada, 17.septembris, 2010

Ceturtdien, 23.septembrī, Ekonomikas ministrija (EM) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) organizē konferenci "Eiropas Savienības līdzfinansējums kvalitatīvai mājokļu renovācijai". Pasākums notiek informatīvas kampaņas "Dzīvo siltāk" ietvaros, informēja EM pārstāve Evita Urpena.

Konferences mērķi ir informēt par Eiropas Reģionāla attīstības fonda (ERAF) programmas "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" īstenošanas gaitu Latvijā, veicināt dzīvokļu īpašnieku un uzņēmēju aktīvāku iesaistīšanos daudzdzīvokļu ēku renovācijā un Eiropas Savienības (ES) atbalsta izmantošanā, kā arī vērst uzmanību uz dažādiem mājokļu renovācijas projektu īstenošanas aspektiem, piemēram, projekta kvalitatīvu sagatavošanu, būvnieka izvēli, labākiem tehniskiem risinājumiem un citiem jautājumiem, informēja Urpena. Konference notiks 23.septembrī no plkst.10 līdz 15.30 Rīgā, RTU Lielajā aulā.

Konferences dalībniekiem būs iespēja piedalīties diskusijās par faktoriem, kas ietekmē daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācijas procesa kvalitāti, uzzināt par finanšu avotiem mājokļu renovācijai, kāpēc nepieciešama apdrošināšana, par mājokļa renovācijas procesa būtību un kvalitātes nosacījumiem. Konferences otrajā daļā tiks organizēta kontaktbirža, kurā ikvienam dalībniekam būs iespēja konsultēties ar dažādiem nozares speciālistiem, sacīja Urpena.

Konferences laikā tiks izsludināts konkurss "Labākais energoefektivitātes projekts". Tā mērķis ir veicināt labās prakses piemērus ēku energoefektivitātes jomā, īstenojot energoefektīvu ēku (daudzdzīvokļu, sabiedrisko un vienģimeņu) būvniecības un renovācijas projektus.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Aktivitātes īstenošanai piešķirtais finansējums ir 44,37 miljoni latu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties