#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Nākamnedēļ spriedīs par ES prezidenta un augstā pārstāvja amatu kandidātiem
, 2009. gada, 12.novembris, 2009

Eiropas Padomes sanāksme, kurā tiks spriests par kandidātiem, kas varētu ieņemt Eiropas Savienības prezidenta un augstā pārstāvja amatu, notiks nākamnedēļ, 19.novembrī.

 

Par galveno kandidātu uz Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidenta amatu tiek uzskatīts Beļģijas valdības vadītājs Hermans Van Rompujs. Starp pretendentiem bieži min arī bijušo Lielbritānijas premjerministru Toniju Blēru, Nīderlandes valdības vadītāju Janu Peteru Balkanendi un viņa Luksemburgas kolēģi Žanu Klodu Junkeru.

 

Savukārt uz otru ietekmīgo posteni - ES ārpolitikas un drošības politikas augstā pārstāvja amatu - kandidē bijušais Itālijas premjerministrs Masimo d'Alema. Lielbritānijas ārlietu ministrs, kura apstiprināšanai, visticamāk, būtu pietiekams atbalsts, pats oficiāli noraidījis šādu iespēju, priekšroku dodot "nākotnei Lielbritānijas politikā".

Ziņots arī, ka no Latvijas uz šo amatu piekritusi kandidēt bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kurai pilnu atbalstu solījis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Savukārt ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) intervijā aģentūrai LETA atzinis, ka Latvija, virzot savu ES prezidenta amata kandidātu, formāli var rēķināties ar četru balsu atbalstu, bet pie pārējo iegūšanas ir jāstrādā.

ES prezidējošās valsts Zviedrijas premjerministrs Frēdriks Reinfelts paziņojis, ka par datumu, kad ES dalībvalstu līderiem Briselē vajadzētu vienoties par pirmo ES prezidentu, izvēlējies nākamo ceturtdienu, 19.novembri.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem.

Foto: europa.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties