#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Nedēļas nogalē Latvijas dalību ES vērtēs Daugavpilī, Liepājā, Preiļos un Saldū
, 2010. gada, 10.septembris, 2010

Sestdien un svētdien diskusijās „Es, Latvija un ES” Daugavpilī, Liepājā, Preiļos un Saldū iedzīvotāji vērtēs Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Dažāda vecuma un profesiju cilvēki arī izstrādās priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai dzīvotu tādā Eiropā, kādā viņi vēlas.

Šādas diskusijas Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembra nedēļas nogalēs rīko 12 pilsētās. Pirmās diskusijas Ogrē un Tukumā jau ir notikušas. 11.septembrī tās notiks Daugavpilī un Liepājā, 12.septembrī - Preiļos un Saldū.

Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā viņi vērtē pirmos sešus gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, aicinot veidot priekšlikumus par to, kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot. Visu 12 diskusiju gaita ir identiska, to rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem.

Pasākumi notiek visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savas domas par Eiropas Savienību, uzzināt vairāk par to sadarbībā ar ES jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem izstrādāt priekšlikumus un apspriest tos. Diskusiju noslēgumā piedalās arī pašvaldības, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, kuri novērtē iedzīvotāju ierosinājumus.

Pasākuma dalībnieki ir izvēlēti no attiecīgā reģiona pēc nejaušās atlases principa, aicinot iedzīvotājus piedalīties diskusijā, viņu tālruņa numurus meklējot telefona grāmatās. Šī metode nodrošina, ka diskusijās ir pārstāvēti iedzīvotāji ar visdažādākajiem viedokļiem.

Paralēli debates notiek arī ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv Tur ir publicēta informācija par diskusiju norises vietām, katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus ir iespējams komentēt. Diskusiju cikla noslēgumā no 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents interneta balsojumā varēs noteikt populārākos priekšlikumus mūsu dzīvei ES.

Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties