#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
No ES fonda piesaista 2,3 miljonus latu Liepājas šķeldas stacijai
, 2010. gada, 02.augusts, 2010

Uzņēmums "Liepājas enerģija" parakstījis līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 2,3 miljonu latu apmērā biokoģenerācijas stacijas būvniecībai Liepājā. Jaunās biokoģenerācijas stacijas jauda būs līdz 10 megavatiem siltumenerģijas un divi megavati elektroenerģijas. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni seši miljoni latu un tas jārealizē divu gadu laikā no līguma parakstīšanas brīža.

 Plānots, ka jaunā bio-koģenerācijas stacija gadā saražos 60 tūkst.MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā apjoma un 12 tūkst.MWh elektroenerģijas.  Kā kurināmo jaunajā stacijā  izmantos šķeldu, kas ir pieejams, atjaunojams un videi draudzīgs kurināmais. Kā norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs, izmantojot lētāku kurināmo būs iespējams samazināt ražošanas pašizmaksu, pie tam šis kurināmais netiek aplikts ar akcīzes nodokli, kas ar valdības lēmumu ir piemērots dabas gāzei un sadārdzina saražoto siltumenerģiju par vidēji  7%.

 Ražojot siltumenerģiju koģenerācijas režīmā, SIA „Liepājas enerģija" izmantos  valstī  noteiktās priekšrocības vienlaicīgai siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai. Ieguvēji gala rezultātā būs patērētāji, kas iegūs konkurētspējīgāku un lētāku siltumenerģiju.

 SIA „Liepājas enerģija" jau tuvāko nedēļu laikā plāno izsludināt pirmo iepirkuma procedūru. Bio-koģenrācijas stacijas būvniecība, tāpat kā gāzes koģenerācijas stacija Tukuma ielā un maģistrālo siltumtīklu rekonstrukcija ir ietverta 2009. gada sākumā apstiprinātajā SIA „Liepājas enerģija" Investīciju plānā.

 SIA  „Liepājas Enerģija" līdz 2010. gada beigām kopumā būs investējusi aptuveni 17 miljonus latu Liepājas pilsētas siltumapgādes sistēmas atjaunošanā,

 

Avots: www.liepajasenergija.lv

Foto: www.liepajniekiem.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties