#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
No Siguldas pie igauņiem – ar velosipēdu
, 2010. gada, 14.jūlijs, 2010

Svētdien, 11. jūlijā, Siguldā, Svētku laukumā pulcējās velobraucēji no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Baltkrievijas, Ukrainas un pat no Turcijas, lai dotos 14 dienu ilgā un 1296 km garā velomaratonā pa Vidzemes un Dienvidigaunijas skaistākajām vietām, kas iekļautas jaunizveidotajā Latvijas–Igaunijas velomaršrutā "Tour de LatEst".

Lielā karstuma dēļ Siguldas Svētku laukumā bija pulcējušies pārsvarā tikai paši velomaratona dalībnieki, pasākuma atbildīgās personas un dalībvalstu žurnālisti un fotoreportieri, kas sekos velobraucējiem visa maršruta garumā un informēs savu valstu plašsaziņas līdzekļus un sabiedrību, kā braucēji jūtas pēc 20, 30 un vairāk nobrauktiem kilometriem.

Bijušais biatlonists Jēkabs Nākums pirms došanās ceļā dalībniekus instruēja un atgādināja, kam obligāti jāietilpst katra ceļotāja aprīkojumā un kā to pareizi pielietot, kā arī aicināja veselības traucējumu vai tehnikas bojājumu gadījumos nekavējoties meklēt ārstu vai tehniķu palīdzību. Šim nolūkam velobraucējus divu nedēļu garumā pavadīs mediķi un speciālā tehniskās palīdzības automašīna. Jāteic, ka ne visi dalībnieki iecerējuši veikt ceļojumu visa maršruta garumā, daļa interesentu dosies vienas, divu dienu un vienas nedēļas ilgā braucienā.

"Tūrisma izpratnē nesteidzīga atpūta ir tieši tā, ko var izbaudīt, skatoties un baudot dabu, braucot ar velosipēdiem ar ātrumu, kādu izvēlamies paši. Tā ir iespēja apskatīt to, ko mēs nevaram ieraudzīt, braucot ar automašīnu. Projekts, manuprāt, ir ļoti nozīmīgs un veiksmīgs, kas jāattīsta kopā ar igauņu kolēģiem," velomaratonu atklāja Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs.

"Atšķirībā no citām reizēm šis brauciens nav sacensības, tāpēc dalībniekiem katru dienu būs iespēja baudīt kādu jaunu piedzīvojumu. Uzvarētājs būs tas, kurš iegūs vairāk emociju, kurš ceļā vairāk ieraudzīs un redzēto fiksēs fotoaparātos, un pēc tam piedalīsies fotokonkursā. Maršruts ir atzīts par unikālu, jo braucējiem būs iespēja baudīt arī neskartās dabas stūrīšus," dalībniekus sveica Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts.Tāpat laba vēlējumus dalībniekiem veltīja Igaunijas veloceļotāju kluba Vänta Aga prezidents Reins Lepiks (Rein Lepik).

Noslēdzošā runa un starta komandas došana bija uzticēta Siguldas novada Domes Attīstības un tūrisma komitejas vadītājai Jolantai Borītei: "Kamēr Latvija griežas dziesmu un deju svētku virpulī, Sigulda turpina elpot brīvi. Ir tikai likumsakarīgi, ka šis Eiropas velobrauciens sākas Latvijas skaistākajā pilsētā, kur daba ir dieva dāvināta, un mēs mācāmies šīs dabas veltes izmantot savā labā, dzīvojot aktīvi un harmonijā ar to. Būsim priecīgi velobraucējus Siguldā sagaidīt un sveikt 24. jūlijā, kad brauciens noslēgsies. Man ir tas gods dot jums šodien ceļa maizi un starta komandu. Tā kā no mums lielgabala šāviena attālumā atrodas trīs pilis, tad startu ir vērts atklāt ar lielgabala šāvienu. Vēlu jums izturību un iespaidiem bagātu velobraucienu!"

Velomaršruta dalībniekus ar jestriem maršiem uzmundrināja Siguldas pagasta pūtēju orķestris, ar elpu aizraujošiem trikiem priecēja viens no spēcīgākajiem Baltijas spēļu velotriālistiem Jānis Lācis.

Velomaratona maršrutā iekļautas Cēsis, Valmiera, Valka, Alūksne, Gulbene, Madona, Ērgļi un Lielvārde Latvijā, Valga, Vīlande, Elvu, Tartu un Otepe Dienvidigaunijā. Velobrauciens Tour de LatEst tiek īstenots Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju" ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt Dienvidigaunijas un Vidzemes reģiona atpazīstamību un konkurētspēju Eiropas tūrisma tirgū, paplašinot reģionu tūrisma produktu un pakalpojumu piedāvājumu. Velomaršrutu iespējams veikt arī individuāli, un to nodrošinās norādes, informācijas stendi un velosipēdu novietnes.

Avots: Ķekavas novada pašvaldības izdevums, 13.07.2010

Foto: www.aprinkis.lv

www.viss.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties