#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Noslēdzas ES-Krievijas samits
, 2010. gada, 01.jūnijs, 2010

Šodien noslēdzas Eiropas Savienības (ES) un Krievijas divu dienu samits, kura galvenais uzdevums bija uzlabot savstarpējās attiecības un stiprināt ekonomisko sadarbību.

Atklājot sarunas, Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs paziņoja, ka abas puses uzsākušas darbu pie jaunas iniciatīvas, kas paredz ES iesaistīšanu Krievijas modernizēšanas procesā. "Šodien mēs esam sākuši strādāt pie šīs ieceres, un es ceru, ka tā būs nozīmīgs impulss mūsu draudzīgajām un stratēģiskajām attiecībām," viņš sacīja.

Savukārt ES prezidents Hermans van Rompejs atzina, ka samits norit sarežģītā laikā, un šī ir pirmā abu pušu augstākā līmeņa tikšanās pēc ES Lisabonas līguma stāšanās spēkā. "Samits notiek laikā, kas ir izšķirošs gan Eiropas Savienībai, gan Krievijai," uzskata augstā amatpersona. "Mēs cenšamies izkļūt no ekonomiskās un finanšu krīzes, cerot kļūt par vēl stiprāku savienību. Arī Krievija šobrīd atrodas krustcelēs."

Medvedevs gan atzina, ka Krievijai līdz šim ir izdevies izvairīties no finanšu krīzes bīstamākā posma un Maskava cieši vēro, kā ES reaģē uz Spānijas un Grieķijas finanšu grūtībām. Lai gan pirms samita Maskava par vienu no samita prioritātēm izvirzīja grafiku vīzu režīma atcelšanai, analītiķi neuzskata, ka šoreiz izdosies panākt būtisku pavērsienu šajā jautājumā. Maskava jau ilgu laiku cenšas panākt bezvīzu režīmu saviem pilsoņiem, norādot, ka ES imigrācijas problēmas galvenokārt jūtamas savienības dienvidu, nevis austrumu pierobežā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties