#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Noslēgs publiskās debates par KLP pēc 2013. gada
, 2010. gada, 16.jūlijs, 2010

Nākamo pirmdien un otrdien Briselē pulcēsies aptuveni 600 pārstāvji no visas ES, lai runātu par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2013. gada. Šīs konferences dalībnieku uzdevums būs diskutēt un apkopot secinājumus, kas gūti publiskajās debatēs par KLP pēc 2013. gada, kuras Komisija uzsāka aprīlī, uzdodot šādus galvenos jautājumus: "Kāpēc KLP ir vajadzīga? Ko iedzīvotāji sagaida no lauksaimniecības? Kāpēc vajadzīga KLP reforma? Kādi instrumenti būs vajadzīgi nākotnes KLP?" Šī viedokļu apmaiņa būs noderīgs pamats diskusijām, pēc kurām Komisija izstrādās savu paziņojumu par nākotnes KLP. To paredzēts publicēt 2010. gada novembrī. Konferencei tiešraidē varēs sekot arī internetā.

Paralēli konferencei Briseles centrā (Sv. Katrīnas laukumā — Place St Catherine) notiks izstāde, kuras uzdevums ir parādīt, cik daudzveidīgi ir Eiropas kvalitatīvie lauksaimniecības produkti. Dalībvalstu stendos būs iespējams iepazīties ar to tradicionālajiem pārtikas produktiem.
Runājot par tuvojošos pasākumu, lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačans Čološs vērsa uzmanību uz to, ka šī publiskā diskusija ir radījusi ievērojamu interesi — 2 mēnešu laikā internetā saņemtas gandrīz 600 atsauksmes no plašākas sabiedrības pārstāvjiem, kā arī viedokļi no apmēram 80 pētniecības centriem un 93 nevalstiskajām organizācijām. "Tas norāda, ka KLP cilvēkiem ir svarīgs jautājums. Sniegtās atsauksmes ir apliecinājušas, ka mūsu kopējās lauksaimniecības politikas mērķis ir ne "tikai" nodrošināt pārtikas ražošanu, bet arī sniegt plašāku labumu sabiedrībai", viņš norādīja. "Es ļoti gaidu pasākumu, kas svētdien un pirmdien notiks Sv. Katrīnas laukumā. Tās būs kā svinības par godu Eiropas daudzveidībai, un tajās piedalīties varēs ikviens. Tas vēl pastiprina manu dziļo pārliecību, ka KLP domāta ne tikai lauksaimniekiem, bet visiem ES iedzīvotājiem — nodokļu maksātājiem un patērētājiem."

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: freerangestock.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties