#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Notiks 12 iedzīvotāju diskusijas „Es, Latvija un ES”
, 2010. gada, 28.jūlijs, 2010

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī 12 Latvijas pilsētās - Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī, - rīkos Latvijas iedzīvotāju diskusijas "Es, Latvija un ES". Katrā diskusijā aicināsim piedalīties 40 dažāda vecuma un profesiju dalībniekus.

 Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā ir attīstījusies Latvijas dalība Eiropas Savienībā, kādā Eiropā vēlamies dzīvot, un aicināt formulēt priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai šādu Eiropu veidotu. Visu 12 diskusiju gaita būs identiska, to rezultāti tiks apkopoti un nodoti apspriešanai Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem un amatpersonām.


Pasākums notiks visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savas domas par Eiropas Savienību, uzzināt vairāk par to sadarbībā ar ES jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem, formulēt priekšlikumus un apspriest tos. Diskusijas noslēgumā aicināsim piedalīties arī pašvaldības, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputātus, kurus lūgsim novērtēt iedzīvotāju izstrādātos priekšlikumus.

Pasākuma dalībnieki tiks izvēlēti no attiecīgā reģiona pēc nejaušās atlases principa, aicinot iedzīvotājus piedalīties diskusijā, viņu tālruņa numurus meklējot telefona grāmatās. Šī metode nodrošina, ka diskusijās ir pārstāvēti visdažādākie viedokļi. Ar šādas metodes palīdzību PROVIDUS jau ir rīkojis vairākus pasākumus (Eiropas pilsoņu debates, Eiropas pilsoņu apspriedes), tāpēc PROVIDUS lūdz Latvijas iedzīvotājus būt atsaucīgiem, ja nākamo nedēļu laikā mēs sazvanām tieši Jūsu mājas un aicinām tieši Jūs diskusijā izteikt savas domas par Latviju ES.

Informāciju sagatavoja: Linda Jākobsone, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS
 
Foto: www.eiropas-pilsonu-debates.eu
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties