#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Notiks seminārs par Eiropas diskusijas veidošanos medijos
, 2010. gada, 19.jūnijs, 2010

No šā gada 19.06. – 26.06.2010 Sārnatē, Ventspils novadā, notiks Grundtvig seminārs “Eiropieši, pazīstot Eiropu”, kurā piedalīsies 20 dalībnieki no 12 Eiropas valstīm, lai kopīgi diskutētu par to, kādus jautājumus par Eiropas Savienību viņi vēlētos redzēt atspoguļotus plašsaziņas līdzekļos.

Galvenais semināra mērķis ir ne tikai veicināt dalībnieku diskusiju par Eiropas Savienību, bet arī palielināt viņu interesi par to, kā darbojas plašsaziņas līdzekļi kopumā un specifiski dažādās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Semināra dalībnieki izvērtēs, kā Eiropas jautājumi tiek atspoguļoti dažādos plašsaziņas līdzekļos un vai tas ir optimālais veids, kādā iedzīvotāji vēlas saņemt informāciju par norisēm Eiropā. Dalībnieku vidū ir gan pārstāvji ar iepriekšēju pieredzi plašsaziņas līdzekļu darbā, gan tādi, kuriem šādas pieredzes līdz šim nav. Semināra laikā dalībnieki arī iegūs zināšanas un apmainīsies ar pieredzi par aktīvas līdzdalības jautājumiem.

Visi semināra dalībnieki ir ar iepriekšēju Eiropas pieredzi – mācījušies vai dzīvojuši citā Eiropas Savienības dalībvalstī ilgāku laika periodu, un tāpēc var paskatīties ne tikai no savas reģionālās vai nacionālās prizmas uz Eiropas Savienības jautājumiem, bet arī no personīgā Eiropas skatu punkta. Dalībnieki pārstāv gan vecās Eiropas Savienības dalībvalstis (Itālija, Īrija, Vācija, Dānija, Francija, Grieķija, Spānija), gan jaunās (Polija, Malta, Čehija, Rumānija), gan kandidātvalsti Turciju.

Projekta rīkotājs ir ACC Tautskolas Eiropai. Projekts notiek ar Eiropas Komisijas Mūžizglītības programmas atbalstu, tas ievieš Grundtvig darbnīcu. Šādas darbnīcas dod iespēju jebkuram pieaugušajam piedalīties mācību pasākumos un semināros (darbnīcās), kas notiek kādā citā Mūžizglītības programmas dalībvalstī. Grundtvig darbnīcās piedalās dalībnieki no vairākām valstīm, lai kopā gūtu jaunu izglītības pieredzi.

ACC Tautskolas Eiropai uzskata, ka tautskolas ir viens no labākajiem veidiem, kā popularizēt Eiropas ideju un apmainīties viedokļiem, veicinot diskusiju par Eiropas jautājumiem. Šī pieredze ir uzkrāta pašiem ACC Tautskolas Eiropai biedriem, piedaloties un organizējot tautskolu kursus.


ACC Tautskolas Eiropai
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties