#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Notiks starptautiska konference "Vienota Eiropas vēsture"
, 2010. gada, 20.augusts, 2010

Nākošnedēļ 23.-24.augustā Rīgā norisināsies starptautiska studentu konference "Vienota Eiropas vēsture" ("A Common European History"). Konference notiks otro gadu pēc kārtas ar mērķi apzināties vēstures jautājumu nozīmi. Konference pulcēs 24 studentus, jaunos profesionāļus un nākotnes līderus no Baltijas valstīm un Krievijas.

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) rīkotā studentu konference "Vienota Eiropas vēsture" ("A Common European History") notiks otro gadu pēc kārtas. Tāpat kā pagājušā gadā arī šogad konferencē īpašu uzmanību pievērsīs ciešanām un traģēdijām, kuras izciesta Eiropas valstis 20. gadsimtā un kuru atbalss ietekmē sabiedriski politiskos notikumus arī šodien.

Māris Graudiņš, EPIB vadītājs norāda: "Konferences datums nav izvēlēts nejauši - tas ir Molotova - Ribentropa pakta parakstīšanas datums, kad ar dažiem spalvas vilcieniem lielvaras lēma par daudzu tautu likteņiem, kā rezultātā miljoniem cilvēku un ģimeņu Eiropā piedzīvoja kara, nacistiskā un totalitārā komunisma režīmu šausmas. Es vēlos uzsvērt, ka, lai arī ir nācies dzirdēt, ka pietiek rakņāties pagātnē, Eiropas Parlaments 2009.gada rezolūcijā "Par Eiropas sirdsapziņu un totalitārismu" aicina neaizmirst Eiropas traģisko vēsturi, nosoda nacisma un totalitārā komunisma režīmu noziegumus, kā arī daudzu valstu EP deputātu ir parakstījuši aicinājumu ES valstīs ieviest 23. augustu kā oficiālu nacisma un totalitārā komunisma režīmu upuru piemiņas dienu."

Šogad konferencē piedalīsies 24 dalībnieki: 3 - 4 dalībnieki no katras Baltijas valsts un Krievijas, kā arī vairāk kā desmit dalībnieki no Latvijas. Viena no Lietuvas dalībniecēm piedalījās arī pagājušā gada konferencē un iepazīstinās šī gada konferences dalībniekus ar tās rezultātiem. Savukārt viens no Krievijas pārstāvjiem ir jauns akadēmiķis no Pleskavas, kas pētījis padomju laika ciešanas Krievijā. Konferencē piedalīsies arī Eiropas Kustības brīvprātīgā no Grieķijas, kas iepazīstinās dalībniekus ar pašreizējām vēstures diskusijām Grieķijā.

2010. gada konferenci atklās Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš. Konferences paneļdiskusijā piedalīsies Okupācijas muzeja direktores vietnieks Prof. Valters Nollendorfs, pasniedzējs un pētnieks no Pēterburgas Socioloģijas un Ekonomikas augstskolas Dimitrijs Nečiporuks un žurnālists Igors Vatoļins. Diskusiju vadīs EKL prezidents Andris Gobiņš. Konferences programmā iekļautas diskusijas, darbs darba grupās, īsas prezentācijas, Okupācijas muzeja apmeklējums, filmas „Padomju stāsts” noskatīšanās un Brīvības un pieminekļa padomju armijas kareivjiem Pārdaugavā apskate.

EKL prezidents Andris Gobiņš, kas vadīja pagājušā gada diskusiju un piesaistīts arī šīs diskusijas vadībai atzīst, ka vēstures notikumiem ir ļoti liela ietekme uz notiekošo šodien visās Eiropas valstīs. Tikai zinot vēstures notikumus un par tiem aktīvi diskutējot, ir iespēja nonākt pie kopēja vai vienotāka vēstures redzējuma un savstarpējas cieņas. „Pagājušā gada konferencē tas izdevās, tādējādi stiprinot arī apziņu par Austrumeiropas valstu traģiskajiem pārdzīvojumiem tuvākajā vēsturē. Esmu pārliecināts, ka līdzīgi būs arī šogad,” atzīst A.Gobiņš.

Mediju pārstāvji ir laipni aicināti apmeklēt konferenci.
Konferences norises vieta - EPIB birojs, Aspazijas bulv. 28 - 3.stāvā, Rīgā (ES māja)
Konferences darba valoda - angļu.

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties