#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
NVO Merkeli aicina iestāties par pretdiskriminācijas direktīvas pieņemšanu
, 2010. gada, 06.septembris, 2010

"Amnesty International" Latvijā pārstāvji un citas nevalstiskās organizācijas Vācijas vēstniecībā Rīgā iesniedza Vācijas kanclerei Angelai Merkelei adresētu pastkarti "Kā tad paliek ar mums?", aicinot Vāciju iestāties par visaptverošas Eiropas Savienības (ES) pretdiskriminācijas direktīvas pieņemšanu.

"Pastkarte ir kā atgādinājums Angelai Merkelei un Vācijai, ka mēs, sociālās palīdzības un interešu aizstāvniecības organizācijas, joprojām gaidām", skaidroja Zālītis. Pastkartē tiek uzsvērts, ka visiem ES dalībvalstu iedzīvotājiem jābūt vienlīdzīgai aizsardzībai pret diskrimināciju, tādējādi šāda direktīva ir nepieciešama, jo līdz šim ES dalībvalstu prakses, risinot diskriminācijas jautājumus, ir ļoti atšķirīgas.

Kā skaidroja Zālītis, viens no Vācijas argumentiem, kāpēc direktīva nav nepieciešama, ir tas, ka atsevišķās ES dalībvalstīs ir daudz striktāki diskriminācijas aizliegumi, piemēram, Vācijā jau no 2006.gada ir spēkā Vienlīdzīgas attieksmes likums. Savukārt citās ES valstīs diskriminācijas aizliegumi likumos nav pilnīgi un stabili, bet pretdiskriminācijas direktīva spētu aizliegumus nodrošināt, tādējādi tiktu aizpildīta plaisa ES diskriminācijas novēršanas sistēmā, aptverot tādus aspektus kā reliģija un ticība, invaliditāte, vecums un seksuālā orientācija, turpina Zālītis.

"Tā attiektos uz sociālo aizsardzību un veselības aprūpi, sociālajiem pabalstiem, izglītību un pieeju precēm un pakalpojumiem, to starp arī tiesībām uz mājokli", komentēja Zālītis. Pastkartes aicinājumam pievienojušies arī resursu centrs sievietēm "Marta", Arābu kultūras centrs, invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons", resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem "Zelda", Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu apvienība "Mozaīka" un Latvijas Jaunatnes padome.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties