#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ogrē un Tukumā sākas diskusiju cikls „Es, Latvija un ES”
, 2010. gada, 02.septembris, 2010

4.septembrī ar diskusijām Ogrē un Tukumā sākas diskusiju cikls „Es, Latvija un ES”, kurās dažādu vecuma un profesiju iedzīvotāji izvērtēs līdzšinējo Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Viņi arī izstrādās priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai dzīvotu tādā Eiropā, kādā viņi vēlas.

Šādas diskusijas Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīkos 12 pilsētās – Ogrē un Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā, Jēkabpilī.

Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā viņi vērtē pirmos sešus gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, aicinot veidot priekšlikumus par to, kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot. Visu 12 diskusiju gaita ir identiska, to rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem.

Pasākumi notiks visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savas domas par Eiropas Savienību, uzzināt vairāk par to sadarbībā ar ES jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem izstrādāt priekšlikumus un apspriest tos. Diskusiju noslēgumā aicināti piedalīties arī pašvaldības, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, kurus lūgsim novērtēt iedzīvotāju ierosinājumus.

Pasākuma dalībnieki ir izvēlēti no attiecīgā reģiona pēc nejaušās atlases principa, aicinot iedzīvotājus piedalīties diskusijā, viņu tālruņa numurus meklējot telefona grāmatās. Šī metode nodrošina, ka diskusijās ir pārstāvēti iedzīvotāji ar visdažādākajiem viedokļiem.

Paralēli debates notiek arī ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv Tur arī tiks publicēti katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus būs iespējams komentēt. Diskusiju cikla noslēgumā no 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents interneta balsojumā varēs noteikt populārākos priekšlikumus mūsu dzīvei ES.

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties