#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ogres un Tukuma iedzīvotājiem rūp veselība, izglītība un ražošana
, 2010. gada, 06.septembris, 2010

Ogres un Tukuma novadu iedzīvotāji vēlas uzlabot veselības un sociālo aprūpi, paaugstināt izglītības kvalitāti, kā arī veicināt ražošanas attīstību.

Kā aģentūru LETA informēja sabiedriskās politikas centra "Providus" Eiropas politikas pētniece Dace Akule, tie ir tikai daži no priekšlikumiem, kurus šodien izstrādāja Ogres un Tukuma novada iedzīvotāji diskusijās "Es, Latvija un ES".

Ogres diskusijas dalībnieki rosina attīstīt ražošanu ar augstu pievienoto vērtību, iesaistot zinātniekus. Visiem iedzīvotājiem būtu jābūt vienlīdzīgām iespējām saņemt veselības aprūpi, bet interešu izglītībai būtu jāpalīdz izvēlēties profesiju.

Savukārt Tukumā diskusijas dalībnieki vēlas, lai Latvijas pārstāvji Eiropas Savienībā (ES) būtu prasmīgi un uzstājīgi. Bet pašvaldību, valsts un ES budžetu būtu jāpublisko iedzīvotājiem saprotamā veidā.

Intensīvās vienas dienas diskusijās Ogrē un Tukumā 49 pēc nejaušās atlases principiem aicināti dalībnieki no attiecīgā reģiona, pārstāvot dažādas vecuma grupas un profesijas, izstrādāja priekšlikumus dzīvei ES. Viņi vērtēja pirmos sešus gadus kopš Latvija ir ES, kā arī atbildēja uz jautājumu, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai veidotu tādu Eiropu, kādā viņi vēlas dzīvot.

"ES problēmas jādala divās daļās – vienas tiešām nāk no ES, otras ir mūsu pašu radītās," teica diskusijas dalībnieks Tukumā, vēsturnieks Juris Celmiņš.

Savukārt diskusijas dalībniece Ogrē, pedagoģe Gunda Rudene uzsver, ka referendumā par iestāšanos ES balsoja "pret", jo bija pārliecināta, ka "mēs no vienas sistēmas ieiesim otrā, kamēr mums pašiem nebija konkrētu mērķu".

Tagad ir labi, tikai mēs paši esam kūtri izmantot tās iespējas, kas mums ir, norāda Rudene.

Diskusijas "Es, Latvija un ES" sabiedriskās politikas centrs "Providus" un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīko 12 Latvijas pilsētās - Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un

Jēkabpilī.

Diskusiju rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un ES lēmumu pieņēmējiem.

Paralēli debates notiek arī ES mājas interneta vietnē "eslatvijaunes.esmaja.lv". Tur tiek publicēti katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus ir iespējams komentēt. Diskusiju cikla noslēgumā no 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents interneta balsojumā varēs noteikt populārākos priekšlikumus mūsu dzīvei ES.

LETA/NOZARE.LV

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties