#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Oktobra beigās notiks ikgadējā Latvijas Bankas rīkotā tautsaimniecības konference
, 2010. gada, 17.septembris, 2010

Šā gada 20.oktobrī Latvijas Banka organizē gadskārtējo tautsaimniecības konferenci, kuras tēma šoreiz būs "No krīzes uz ilgtspējīgu izaugsmi", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis.

Pērn Latvijas Bankas konferencē tika diskutēts par to, kā pēc dziļā tautsaimniecības krituma atjaunot stabilu makroekonomisko vidi un eksporta attīstību. "Tagad, pēc gada, recesija ir pārvarēta un eksports sasniedzis pirmskrīzes līmeni. Taču atveseļošanās un stabilitāte ir trausla, un tieši krīzes laikā ir ieliekami pamati ilgtspējīgai izaugsmei, kas sekmētu valsts un iedzīvotāju ienākumu kāpumu un mazinātu jauna "burbuļa" riskus," konferences tēmu pamato Grāvītis.

Par to, kā krīzes laikā panākt ilgtspējīgu izaugsmi, konferencē diskutēs augstskolu pasniedzēji, uzņēmēji, finansisti un žurnālisti.

Konferenci ievadīs Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča uzruna un Londonas Ekonomikas skolas profesora, bijušā Anglijas Bankas Monetārās politikas komitejas locekļa Čārlza Gudharta referāts "Eiropas tautsaimniecības perspektīvas". Gudharts papildus pieredzei ekonomikas politikas veidošanā un pasniedzēja darbam ir daudzu grāmatu un rakstu autors par naudas vēsturi, monetāro politiku un finanšu stabilitāti.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šoreiz konference norisināsies divās daļās.

Pirmajā daļā "Optimālā ekonomikas politika ilgtspējīgai izaugsmei" sagaidāms Eiropas Komisijas vērtējums Latvijas ekonomiskajai politikai un nepieciešamajai rīcībai, Somijas Bankas pārstāvis iepazīstinās ar šīs valsts pēckrīzes pieredzi, Hārvarda biznesa skolas pētnieks iezīmēs konkurētspējas mikroekonomiskos aspektus un Latvijas Bankas eksperts konkurētspējas atjaunošanos skatīs kontekstā ar eksporta kvalitāti.

Otrajā daļā "Konkurētspējas atjaunošana Latvijā: problēmas un risinājumi" tiks uzklausīts vairāku Latvijas uzņēmēju viedoklis.

Konference notiks viesnīcā "Radisson SAS Daugava" no plkst.10 līdz 16.30. Konference tiks pārraidīta arī tiešraidē internetā.

LETA/Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties